Kennedy: Wszyscy piłkarze Celticu wrócili zdrowi ze spotkań reprezentacji

0
John Kennedy
fot. www.celticfc.net

Szkoleniowiec Celticu FC, John Kennedy podczas konferencji prasowej przed meczem z Falkirk wypowiedział się na temat powrotu swoich zawodników ze spotkań reprezentacji narodowych. Pomimo dużej intensywności, wszyscy piłkarze Celticu Glasgow są w dobrej dyspozycji.

? Zawsze jest ciężko, kiedy przychodzi czas spotkań reprezentacyjnych, ponieważ zawsze trochę przeszkadza to w przygotowaniach, zwłaszcza gdy czujesz, że zaczynasz łapać trochę rytmu. Wygląda na to, że zawodnicy mają się dobrze, co zawsze jest pozytywne ? powiedział trener Celticu podczas konferencji prasowej przed meczem z Falkirk.

? Niektórzy zawodnicy grają więcej niż chcieliśmy, ale tak właśnie jest podczas przerw reprezentacyjnych. Są piłkarze rozegrali trzy mecze w ciągu tygodnia, czyli więcej niż normalnie w tym momencie sezonu. Moi piłkarze czują się jednak dobrze i wszyscy wrócili zdrowi.

? Jest wielu zawodników, którzy nie mogą się doczekać meczu, ale jednocześnie chcemy wyjść z silną drużyną, aby wygrać mecz. Puchar Szkocji jest dla nas ważny, więc wystawimy silny zespół i będziemy musieli podjąć ważne decyzje w kontekście piłkarzy, którzy mieli ostatni napięty harmonogram.

? Puchar Szkocji jest dla nas ważny między innymi ze względu na głód graczy, aby wygrywać. Kiedy coś idzie nie zgodnie z planem, odczuwasz rozczarowanie, ale chodzi o wykorzystanie tego bólu, aby zmotywować drużynę do wyjścia i realizacji następnego wyzwania, jakim jest Puchar Szkocji.

John Kennedy poinformował również o powrocie niektórych zawodników po kontuzji i ujawnił, że niektórzy kluczowi gracze Celticu mogą być gotowi na starcie z Falkirk.

? Mikey Johnson znowu miał przerwę i był to dla niego ciężki sezon, jeśli chodzi o kontuzje. Odbył większość treningów w tym tygodniu i chciałbym dać mu trochę więcej czasu. Jest młodym zawodnikiem, dojrzewa i rozwija się fizycznie. Nie chcemy spieszyć się z jego powrotem zbyt szybko, ponieważ może skończyć się to kolejną kontuzją, więc musimy upewnić się, że jest wystarczająco wytrzymały.

? James Forrest miał dobry tydzień treningu i jest gotowy do gry. Wprowadziliśmy go z ławki w meczach przeciwko Rangers i Dundee United, ale teraz miał wystarczająco dużo czasu na trening i może zagrać od początku.

Źródło: www.celticfc.net