Kennedy: Perspektywa zdobycia Pucharu Szkocji dodaje nam motywacji

0
John Kennedy
fot. www.celticfc.net

Szkoleniowiec Celticu Glasgow, John Kennedy zapowiedział podczas konferencji prasowej przed meczem z Livingston, że skupienie się na występach od teraz do końca sezonu będzie kluczem do końcowych wyników Celticu w Scottish Premiership i Pucharze Szkocji.

Celtic powróci do zmagań w lidze w najbliższą sobotę 10 kwietnia w meczu przeciwko Livingston rozgrywanym na Celtic Park. Spotkanie to będzie bezpośrednim testem przed meczem czwartej rundy Pucharu Szkocji z Rangers FC na Ibrox w przyszły weekend.

John Kennedy powiedział, że nadchodzące spotkania będą niezwykle ekscytujące dla drużyny The Bhoys i zapewnią wysoki poziom motywacji przez pozostałą część kampanii.

? Przed nami mecze, w których wszyscy chcemy dać z siebie maksimum i których nie możemy się doczekać. Najpierw musimy zmierzyć się z Livingston i upewnić się, że jesteśmy w dobrej dyspozycji. Każdy mecz jest ważny dla klubu. Wiemy, że musimy wygrać z Livingston. Celtic FC jest klubem, który tego wymaga ? powiedział trener Celticu.

Zdobycie piątego z rzędu Pucharu Szkocji będzie celem Celticu, a John Kennedy uważa, że cel ten pomoże wydobyć z zespołu to, co najlepsze, nie tylko w Pucharze Szkocji, ale także w pozostałych meczach ligowych.

? Możliwość wygrania czegoś zawsze jest wielką motywacją. Daje nam coś, do czego możemy dążyć. Niezależnie od tego, chcemy poprawić naszą grę, wyjść i polepszyć wyniki w lidze.

? Kiedy sprawy nie układają się zgodnie z planem, musisz pokazać odpowiednią mentalność i nastawienie. Chcemy odzyskać wiarę w siebie i wszczepić ją ponownie w zespół, niezależnie od tego, że kwestia mistrzostwa jest już zakończona czy nie. Ważne jest to, co robimy za każdym razem, gdy zakładamy koszulkę i wychodzimy na boisko, aby reprezentować Celtic.

Źródło: www.celticfc.net