Kennedy: Forrest wykonał gigantyczną pracę, aby wrócić na boisko

0
John Kennedy
fot. www.celticfc.net

Szkoleniowiec Celticu FC, John Kennedy skomplementował skrzydłowego zespołu The Bhoys, Jamesa Forresta za jego determinację w walce o powrót na boisko.

Forrest pojawił się w składzie Celticu Glasgow, wchodząc na boisko jako rezerwowy w meczu przeciwko Dundee United w niedzielę 7 marca po prawie sześciu miesiącach kontuzji. Skrzydłowy zagrał po raz ostatni dla Celticu 24 września w Rydze w spotkaniu eliminacji Ligi Europy. Kontuzja kostki sprawiła, że Celtic musiał radzić sobie bez szkoda aż do ostatniego meczu z beniaminkiem Scottish Premiership.

To najdłuższy okres, w którym Forrest zmuszony był do pauzowania, a 29-latek odbył długą drogę, aby wrócić do punktu, w którym mógł ponownie zacząć grać w piłkę.

? To było trudne zadanie dla Jamesa Forresta, biorąc pod uwagę miejsce, w którym był ? powiedział John Kennedy w ekskluzywnym wywiadzie dla Celtic TV.

? Jest w drużynie od wielu lat i miał dobrą serię bez kontuzji. Uraz był dla niego porażką, ale poradził sobie z tym bardzo dobrze. Był bardzo zaangażowany w proces powrotu do zdrowia i jest teraz na tym etapie, na którym znajdował się przed urazem. Był konsekwentny w treningu i przeszedł przez to, więc zasługuje na wielkie uznanie, ponieważ dla każdego jest to trudny okres.

? Musimy poczekać i zobaczyć, jak zareaguje jego organizm, dlatego wszystko musi odbywać się stopniowo. Jeśli chcemy przyśpieszyć jego powrót, musimy postępować zgodnie z tym procesem.

? Kiedy wracasz do treningu i rozgrywasz pierwszy mecz po urazie, bardzo ważne jest, aby wsłuchać się w siebie. Trzeba czuć się komfortowo i systematycznie poprawiać swoją kondycję. James to zrobił i wykonał ciężką pracę, aby znaleźć się w tym momencie, ale teraz chodzi o konsekwentne trenowanie i zbieranie minut na boisku.

Źródło: www.celticfc.net