Kennedy: Chcę zabrać nas z powrotem do tego, co uczyniło nas dobrym zespołem

0
John Kennedy
fot. www.celticfc.net

Szkoleniowiec Celticu, John Kennedy pojawił się na konferencji prasowej przed najbliższym spotkaniem drużyny z Glasgow. Poniżej zapis rozmowy opiekuna The Bhoys z mediami.

John Kennedy o odejściu Neila Lennona z Celticu: ? To zawsze rozczarowujące, gdy ktoś traci pracę, zwłaszcza gdy jest to ktoś, z kim blisko współpracowałeś. Neil Lennon zrobił wszystko, co w jego mocy, dla Celticu. Jako zawodnik i trener odniósł ogromny sukces w tym klubie. Niestety nie wyszło tak, jak byśmy chcieli w tym sezonie, ale sam Lennon miał tego świadomość. Próbował zmian za każdym razem, gdy coś nie szło po naszej myśli.

John Kennedy o presji z jaką związana jest praca w takim klubie jak Celtic: ? Poprzeczka w Celticu zawsze jest bardzo wysoko postawiona i jeśli nie osiągniesz celu, zawsze istnieje możliwość, że stracisz pracę. To rozczarowanie dla wszystkich, ale Lennon przyjął to jak na mężczyznę przystało.

John Kennedy o swojej wizji prowadzenia Celticu: ? Chcę zabrać nas z powrotem do tego, co uczyniło nas dobrym zespołem i co zapewniło nam sukces. Trudno jest wprowadzić drastyczne zmiany. W tym sezonie wyniki nie zawsze były dobre. Były obszary w grze, które były w porządku, ale były też obszary, nad którymi musimy pracować. Próbowałem usunąć emocje i stres związany z odejściem Lennona. Chcę pomóc graczom odzyskać pełną wiarę w siebie. Mam zadanie do wykonania, a zawodnicy muszą mieć szacunek dla siebie i klubu.

John Kennedy o pomyśle na grę w mecz z Aberdeen: ? Jesteśmy zespołem, który w zasadzie zawsze dominuje w posiadaniu piłki, ale chodzi o to, co robimy z tym posiadaniem. Musimy także ograniczyć Aberdeen w grze ofensywnej, ponieważ mogą być bardzo agresywni w polu karnym. Robiliśmy to dobrze przez długie okresy ostatniej gry i stwarzaliśmy niezłe szanse strzeleckie do ostatnich 10-15 minut. Chcemy kontrolować grę, kiedy mamy piłkę. W sezonie nie robiliśmy tego wystarczająco dobrze. Musimy grać lepiej od własnej bramki i ostatecznie być bardziej zdecydowanym pod bramką rywala.

Źródło: www.celticfc.net