Kennedy: Brown jest legendą Celticu

0
Scott Brown
fot. www.celticfc.net

Szkoleniowiec Celticu FC, John Kennedy uważa, że kapitan zespołu The Bhoys, Scott Brown jest doskonałym przykładem tego, do czego powinien dążyć każdy zawodnik i dodał, że Celtikowi Glasgow z całą pewnością będzie brakować kogoś takiego w przyszłości.

Brown ogłosił w czwartek, że pożegna się z Celtikiem wraz z końcem sezonu po 14 latach spędzonych w klubie. Kapitan The Bhoys obejmie stanowisko zawodnika/asystenta w Aberdeen u boku Stephena Glassa.

? Scott Brown był wspaniałym kapitanem i liderem Celticu. Będzie niezastąpiony pod względem tego, co daje nam na co dzień. Na pewno będzie brakować jego dążenia do sukcesu i tego jak każdego dnia dawał przykład innym zawodnikom. Bardzo trudno będzie zastąpić go pod względem tego, co Celtikowi, ale również pod względem nastawienia ? powiedział trener Celticu Glasgow.

? Kiedy wchodzisz do szatni, zawsze wiesz, że Scott tam jest. Podczas każdego meczu słyszysz go przed, jak i w trakcie gry. Jest wielką postacią, świetną osobowością i był ogromną częścią tego klubu przez tak długi czas i na pewno będzie go brakowało. Chciałbym spędzić z nim więcej czasu jako trener i zobaczyć, jak przynosi wielkie sukcesy klubowi, ale to jego osobista decyzja i musimy to uszanować. Oddał nam tak wiele ze swojego życia i życzymy mu wszystkiego najlepszego w kolejnych krokach. Jest jednym z najlepszych graczy w historii tak wielkiego klubu jak Celtic.

? Jest bardzo skoncentrowany na swojej grze i dobrym pożegnaniu z Celtikiem. Patrząc na to jak się zachowuje i jaki daje przykład, ma dobre podstawy do bycia trenerem. W Aberdeen na pewno zyska świetną bazę, aby być w przyszłości trenerem.

Źródło: www.celticfc.net