Juranovic zostanie w Celticu na kolejny sezon?

0
Josip Juranovic
fot. www.celticfc.net

Boczny obrońca Celticu Glasgow, Josip Juranovic powinien pozostać w klubie z Celtic Park, pomimo zainteresowania ze strony wielu klubów Premier League.

26-latek, który dołączył do zespołu zeszłego lata z Legii Warszawa, wyróżniał się w zwycięskiej drużynie Ange Postecoglou w sezonie 2021-22, strzelając sześć goli i zaliczając cztery asysty w 44 występach we wszystkich rozgrywkach.

Reprezentant Chorwacji w swoim pierwszym sezonie w klubie został doceniony, ponieważ był jednym z sześciu piłkarzy Celticu, który znalazł się w drużynie PFA Scottish Premiership Team of the Year.

Juranovic wzbudził zainteresowanie wielu klubów Premier League, a dziennikarz Fabrizio Romano twierdzi, że obrońca ma zamiar odejść z Celticu tego lata.

Tymczasem chorwacki dziennikarz Izak Ante Sucic twierdzi, że Juranovic nie przejdzie tego lata do Anglii ani do żadnego innego klubu, ponieważ nie chce ryzykować swojej szansy na reprezentowanie Chorwacji na Mistrzostwach Świata 2022 w tym roku.

Sucic dodaje, że Celtic zażądałby co najmniej chciałby otrzymać za swojego zawodnika co najmniej 15 milionów funtów, czyli mniej więcej pięć razy więcej niż The Hoops wydali na pozyskanie obrońcy zaledwie 12 miesięcy temu.

Juranovic jest uważany za ważną postać w zespole Postecoglou i wciąż ma cztery lata do końca kontraktu w Glasgow.

Źródło: Fabrizio Romano