Jeremie Frimpong przed odejściem z Celticu

0
Jeremie Frimpong
fot. www.celticfc.net

Szkoleniowiec Celticu FC, Neil Lennon zapowiedział podczas konferencji prasowej przed meczem z Hamilton Academical, że boczny obrońca zespołu mistrza Szkocji, Jeremie Frimpong jest bardzo blisko zmiany barw klubowych.

20-letni Holender przebywa obecnie w nowym klubie, gdzie finalizuje kwestie kontraktowe. Trener Celticu nie podał do jakiej drużyny miałby trafić obrońca, niemniej wszystko wskazuje na to, że będzie to Bayer Leverkusen, a kwota transferowa wyniesie około 11 milionów euro.

? Jeremie Frimpong jest w tej chwili zagranicą i rozmawia ze swoim potencjalnym nowym klubem. Wygląda na to, że umowa może zostać niebawem zawarta. To sprawa, które nie rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku dni, ale była w tle przez ostatnie sześć lub siedem tygodni ? powiedział trener Celticu Glasgow.

? Klub zrobił wszystko co mógł, aby renegocjować z umowę Jeremim i jego reprezentantami, ale otrzymali jasny sygnał, że Jeremi ??chce odejść.

? Nie powiedziałbym, że Jeremie był tutaj nieszczęśliwy. Powiedziałbym, że jest po prostu ambitny, albo chciał spróbować czegoś innego, aby rozwijać swoją karierę w innym klubie.

? Dostaliśmy naprawdę dobrą ofertę w sprawie Jeremiego i klub uznał, że to dobry interes. Ponadto otrzymaliśmy jasny sygnał, że zawodnik ??wolałby grać gdzie indziej, więc zgodziliśmy się.

? Jesteśmy rozczarowani, że go straciliśmy. Ale z drugiej strony przyszedł do nas za 300 tys. funtów i mogliśmy go sprzedać za ogromną kwotę. To zasługa samego zawodnika, mnie, sztabu i klubu.

? Negocjacje wciąż trwają i zobaczymy jak to się potoczy, ale nie wyobrażam sobie, aby ktoś jeszcze miał nas opuścić.

Źródło: www.celticfc.net