Jaka przyszłość czeka Forresta w Celticu?

0
James Forrest
fot. www.celticfc.net

Doświadczony zawodnik Celticu, James Forrest pod koniec ubiegłego sezonu przeżył renesans formy, co pomogło jego drużynie osiągnąć dublet na krajowym podwórku.

Mimo że przez pierwszą połowę sezonu był postacią marginalną, 32-latek pojawił się na boisku w kluczowym momencie, potwierdzając wiarę Brendana Rodgersa, że ​​jest najlepszym skrzydłowym w drużynie z Parkhead pod względem umiejętności.

Forrest, który obecnie gra w reprezentacji Szkocji na EURO 2024, ma szansę zapisać się w historii pod wodzą Steve’a Clarke’a, a Tartan Army będą walczyć o awans do fazy pucharowej turnieju.

Po zakończeniu reprezentacyjnych występów, wychowanek Celticu będzie mógł cieszyć się odpoczynkiem przed nowym sezonem, ale jaką rolę będzie pełnił w drużynie w kampanii 2024-2025?

Biorąc pod uwagę jego wiek i kontuzje, z którymi zmagał się w ciągu ostatnich kilku lat, oczywiste jest, że Forrest stracił trochę wytrzymałości; jednak jego panowanie nad piłką, inteligencja i technika sprawiają, że jest nieocenioną opcją na skrzydle.

W ubiegłym sezonie zdobył siedem goli i zaliczył dwie asysty w 28 występach we wszystkich rozgrywkach, mimo że wystąpił w podstawowym składzie tylko osiem razy. Według Fotmob oznaczało to, że Forrest miał najlepszy stosunek bramek do minut w Scottish Premiership. Był również najlepszy w udanych odbiorach na 90 minut (1,5), a także najczęściej zdobywał piłkę w ostatniej tercji boiska, mając najwyższą łączną liczbę oczekiwanych bramek + oczekiwanych asyst.

Bardzo imponująca jest w przypadku Forresta umiejętność radzenia sobie z presją, czego najlepszym przykładem jest jego dublet przeciwko Dundee w końcówce meczu.

Być może Forrest nie będzie często wychodził na boisko w pierwszym składzie Celticu w nadchodzącym sezonie, ale jako zmiennik może nadal być kluczowym zawodnikiem w przyszłości.

Źródło: www.celticpoland.com