Idah bliski finalizacji przenosin do Celticu

0
Adam Idah
fot. www.celticfc.net

Adam Idah podobno poinformował Norwich City, że chce wrócić do Celticu. 23-letni napastnik, który stał się ulubieńcem fanów podczas wypożyczenia w zeszłym sezonie, pragnie ponownie spotkać się z Brendanem Rodgersem i kontynuować karierę na Celtic Park.

Imponująca postawa Idaha w Celticu, gdzie strzelił 9 goli i zaliczył 2 asysty w zaledwie 19 występach, wywarła znaczący wpływ na sukcesy klubu. Jego gole przeciwko Hibs, Motherwell i Rangers pomogły zapewnić sobie tytuł mistrzowski, a dramatyczne zwycięstwo w Scottish Cup przeciwko Rangers ugruntowało jego pozycję wśród fanów. Brendan Rodgers otwarcie mówił o swoim pragnieniu sprowadzenia Idah z powrotem po tym pamiętnym występie i wygląda na to, że teraz może spełnić swoje życzenie.

Aby ułatwić przeprowadzkę Idaha, Celtic prawdopodobnie zrekompensuje część opłaty transferowej, sprzedając południowokoreańskiego napastnika Oh Hyeon-gyu. Ten ruch ma na celu zrównoważenie składu i zapewnienie stabilności finansowej przy jednoczesnym zakontraktowaniu kluczowego gracza.

W związku z wyrażoną przez napastnika chęcią powrotu i wyraźnym zainteresowaniem ze strony Celticu, Record Sport donosi, że Irlandczyk jest o krok od powrotu na Celtic Park.

Źródło: www.dailyrecord.co.uk