Hart może zostać w Celticu po zakończeniu kariery

0

Joe Hart twierdzi, że jego historia w Celticu może nie zostać zakończona wraz z końcem sezonu, ponieważ po zakończeniu piłkarskiej kariery byłby otwarty na pomoc drużynie w nowej roli.

Hart zasygnalizował jednak, że nie będzie to dotyczyło roli trenera, ponieważ ta ścieżka po prostu nie jest dla niego. Doświadczony bramkarz rozkoszuje się ostatnimi dniami swojej bogatej kariery i rozegrał w weekend niezapomniany mecz z Aberdeen z dobrych i złych powodów. Hart wykonywał piąty rzut karny podczas konkursu jedenastek, ale uderzył w słupek, po czym obronił rzut karny Killiana Phillipsa i zapewnił Celtikowi miejsce w finale Pucharu Szkocji.

37-letni Hart ogłosił już, że latem odejdzie na sportową emeryturę, a były bramkarz Manchesteru City i Tottenhamu przyznaje, że nie jest pewien, co będzie dalej. Na pewno nie będzie to funkcja trenerska, ale przyznaje, że rozmawiał już z Brendanem Rodgersem na temat przekazania klubowi swojego doświadczenia w innej roli.

– Nie przyjąłem żadnej funkcji trenerskiej, to była całkiem świadoma decyzja. Wiem, że coaching i zarządzanie są zakorzenione w wielu ludziach, ale w moim przypadku niekoniecznie oznacza to coś dla mnie. Chcę pomóc, chcę się odwdzięczyć, ale mogę to zrobić na różne sposoby.

– Zawsze będę dostępny dla Celticu, jeśli kiedykolwiek klub będzie chciał na mnie polegać w jakiejkolwiek sprawie. Poinformowałem o tym trenera i klub, ale trenowanie konkretnego zespołu? To nie jest coś, co chcę robić. 

Źródło: www.dailyrecord.co.uk