Gdzie oglądać ligę szkocką?

0
Celtic Glasgow
fot. www.celticfc.net

Hasło Old Firm Derby zna chyba każdy kibic piłki nożnej. Mowa oczywiście o starciu Celtic – Rangers. Warto jednak pamiętać, że liga szkocka to nie tylko pojedynek tych dwóch wymienionych ekip, a na najwyższym szczeblu rozgrywek możemy obserwować kilka ciekawych zespołów. No właśnie, a gdzie śledzić zmagania Premiership? Jak się okazuje, dostęp do transmisji ligi szkockiej nie jest taki trudny.

Co roku rywalizacja Celtic – Rangers wzbudza ogromne emocje. Cała Szkocja kieruje swoją uwagę na Old Firm Derby, które niejednokrotnie decydowały o losach mistrzostwa. Przez wiele ostatnich lat swoją dominację w kraju demonstrował Celtic. W ubiegłej kampanii tę imponującą serię mistrzostw lokalnego rywala przerwała ekipa Rangersów, która obecnie również zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Podczas sezonu 2021/2022 dobrze radzą sobie także inne ekipy. Warto wspomnieć o takich zespołach jak Hearts, Motherwell czy Hibernian. O potencjale Hearts przekonał się Celtic, który na inaugurację rozgrywek przegrał starcie z Hearts 1:2. 

W lidze szkockiej nie brakuje również niespodzianek, by nie powiedzieć sensacji. Najlepszym przykładem jest wyjazdowy mecz Celtiku z Livingston z rozgrywek 2021/2022, który zakończył się zaskakującym zwycięstwem gospodarzy. Mamy zatem sporo argumentów, które zachęcają do śledzenie ligi szkockiej. No właśnie, a gdzie można oglądać zmagania Premiership? Jest kilka opcji. 

Gdzie oglądać ligę szkocką?

Rozgrywki szkockiej Premiership można śledzić na kanałach Polsatu Sport, a konkretniej na:

  • Polsat Sport
  • Polsat Sport Extra
  • Polsat Sport News
  • Polsat Sport Premium 1 
  • Polsat Sport Premium 2

Lista jest dość długa. Warto zatem obserwować program TV, by sprawdzić, który kanał akurat ma transmisję konkretnego spotkania.

Polsat Sport zapewnia oczywiście transmisje do najważniejszych spotkań. Regularnie pojawiają się mecze dwóch zespołów z Glasgow. W tym oczywiście Celtiku. Dla przykładu, Polsat Sport transmitował spotkanie St Johnstone – Celtic z 26 grudnia 2021 roku. Z kolei Polsat Sport News pokazywał na żywo mecz Dundee United z Celtic. O śledzenie poczynań ekipy z Glasgow nie trzeba się zatem martwić.

Co ciekawe, za transmisję spotkań odpowiadają również legalni bukmacherzy. Mowa konkretniej o bukmacherach: Fortuna, STS i Betclic. 

Ile kosztuje liga szkocka w Polsat Box? 

Dostęp do transmisji spotkań ligi szkockiej na kanałach Polsatu można zagwarantować sobie m.in. poprzez wykup pakietu Polsat Box Go Sport za kwotę 40 zł na 30 dni.Jest to dość sporo, ale warto w tym miejscu zaznaczyć, że za sprawą wykupu pakietu Polsat Box Go Sport otrzymujemy dostęp do 20 kanałów sportowych. Poza Polsatem, mowa m.in. o Eleven Sports. Canal+ Sport 3, Canal+ Sport 4 czy kanałach Eurosportu. 

Jak oglądać ligę szkocką online?

Wykup pakietu Polsat Sport Box Go pozwala nam śledzić ligę szkocką. Warto wiedzieć, że istnieje również opcja oglądania meczów szkockiej ekstraklasy za pośrednictwem telewizji, które mają w swojej ofercie legalni bukmacherzy.

Liga szkocka jest dostępna w STS TV,  Fortuna TV czy Betclic TV. Co najważniejsze, korzystanie z transmisji spotkań u bukmacherów w teorii nie wymaga od nas wydania pieniędzy i często jest dodatkowym elementem, z którego korzystają klienci konkretnych firm bukmacherskich.

W teorii nie wymaga żadnego wkładu, gdyż w praktyce bukmacherzy mają pewne zasady dotyczące udostępniania transmisji. Dla przykładu, STS przygotował ofertę oglądania meczów na żywo dla klientów, którzy na przestrzeni ostatnich 24 godzin zagrali kupon lub mają środki na koncie. Na tych samych zasadach działa również Betclic TV.    

Fortuna z kolei udostępnia swoją telewizję klientom, którzy mają dowolne środki na swoim koncie lub obstawili zakład w ciągu tygodnia. Tutaj wymagania są nieco łagodniejsze. 

Wspólną zasadą, która obowiązuje u wszystkich trzech bukmacherów jest jeszcze rejestracja. Bez założenia konta nie mamy możliwości wejścia na stronę www. jednego z trzech bukmacherów i rozpoczęcia oglądania transmisji. 

Źródło: www.celticpoland.com