Edouard: Jestem trochę sfrustrowany

0
Odsonne Edouard
fot. www.celticfc.net

Napastnik Celticu FC, Odsonne Edouard w rozmowie z oficjalną stroną klubową pokusił się o podsumowanie sezonu 2019/20 w wykonaniu zespołu The Bhoys.

Francuski napastnik wyznał, że jest szczęśliwy z powodu zdobycia przez Celtic dziewiątego tytułu mistrza Szkocji z rzędu, ale odczuwa pewien niedosyt.

? Na poziomie osobistym byłem sfrustrowany, że nie udało nam się dokończyć sezonu na boisku. Myślę, że każdy z graczy ma podobne odczucia.

? Zwykle nie podzielam moich osobistych celów, ale w tym sezonie było to minimum 30 bramek. Jestem pewien, że jeśli liga trwałaby tak długo jak zwykle, mógłbym zdobyć 30 bramek. Najważniejszą rzeczą jest jednak tytuł. Zdobycie 9 tytułu mistrzowskiego z rzędu to wielki sukces także dla mnie.

? Cieszę się, że wygrałem z klubem dziewiąty tytuł z rzędu. To był świetny sezon dla zespołu i dla mnie, więc jestem bardzo szczęśliwy. Bez wątpienia ta drużyna zasługiwała na mistrzostwo. 

? Żyjemy obecnie w dziwnych czasach. Najważniejsze jest bezpieczeństwo wszystkich zawodników, wszystkich fanów i ich rodzin, dlatego zakończenie sezonu na obecnym etapie było dobrą decyzją. Biorąc jednak pod uwagę to, jak graliśmy na boisku, absolutnie zasługujemy na bycie mistrzem.

? Najważniejszą rzeczą dla mnie jest możliwość świętowania tytułu z fanami i kolegami z zespołu. Chcę znów grać w piłkę nożną, ponieważ abrdzo za nią tęsknię. Nie mogę się doczekać świętowania, ale też nie mogę się doczekać powrotu do gry. Bardzo trudno było być z dala od piłki nożnej przez tak długi czas.

Źródło: www.celticfc.net