Duffy kozłem ofiarnym kryzysu The Bhoys?

0
Shane Duffy
fot. www.celticfc.net

Shane Duffy z poziomu ławki rezerwowych obserwował czwartkową porażkę Celticu FC ze Spartą Praga (1:4) w spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy. 28-letni obrońca, chociaż nie miał bezpośredniego udziału w klęsce The Bhoys, może stać się kozłem ofiarnym słabej dyspozycji mistrza Szkocji.

Kapitan reprezentacji Irlandii od pewnego czasu jest krytykowany za defensywne nieszczęścia Celticu, ale podczas ostatniego meczu okazało się, że nie tylko on odpowiada za obecny stan rzeczy.

Tymczasem VideoCelts donosi, że Celtic zdecydował się skorzystać z opcji zawartej w umowie z Brighton & Hove Albion i zamierza przedwcześnie zaończyć wypożyczenie Duffy’ego.

Duffy stał się w ostatnich tygodniach synonimem problemów defensywnych Celticu i stał się przedmiotem ataków ze strony mediów, chociaż często narażony był na brak asekuracji prawego obrońcy oraz środkowych pomocników. To wyraźnie wpłynęło na jego pewność siebie i chwiejne występy, których kulminacją było to, że bawet Nir Bitton stał się preferowanym wyborem do gry w defensywie kosztem Irlandczyka.

Warte podkreślenia jest to, że pensja Duffy’ego jest w stu procentach pokrywana przez mistrzów Szkocji, co w jego obecnej formie może być nie do zaakceptowania przez Celtic.

Źródło: VideoCelts