Christie: Era Celticu nie dobiegła jeszcze końca

0
Ryan Christie
fot. www.celticfc.net

Pomocnik Celticu FC, Ryan Christie przyznaje, że zawodnicy The Bhoys są rozczarowani faktem utraty mistrzowskiego tytułu na rzecz Rangersów, ale uważa, że dynastia Celticu w rozgrywkach ligowych nie skończyła się na dobre.

Bezbramkowy remis drużyny z Celtic Park przeciwko Dundee United w ostatnim spotkaniu Scottish Premiership sprawiło, że Rangersi sięgnęli po pierwszy od 10 lat tytuł mistrzowski. Christie uważa, że Celtic już teraz jest zdeterminowany, aby w kolejnym sezonie powrócić na mistrzowski tron.

? Oczywiście wierzyliśmy, że ten sezon będzie wyglądał inaczej. Zaczęliśmy zmagania w Scottish Premiership z zamiarem obrony tytułu, więc wszyscy jesteśmy zdruzgotani, że nie zrealizowaliśmy celu ? powiedział pomocnik Celticu Glasgow.

? Teraz możemy tylko patrzeć w przyszłość. Nie uważamy, że coś się skończyło ? dla nas to tylko chwila, ponieważ chcemy wrócić silniejsi i ponownie wygrywać. Zawsze jesteśmy wobec siebie krytyczni (jako Celtic FC) i jako pierwsi przyznajemy się, że nasze występy w obecnym sezonie nie były wystarczająco dobre.

? Nie zdobyliśmy trzech punktów w niedzielę, ale nie było to spowodowane złym występem, tylko brakiem sytuacji strzeleckich. Chcemy odbudować się i wrócić silniejsi. John Kennedy (tymczasowy trener) wprowadził już to, próbując przywrócić ten sposób myślenia.

? To właśnie robią mistrzowie. Kiedy stajesz w obliczu załamania, stawiasz czoła przeciwnościom, podnosisz się i próbujesz wrócić na szczyt. Nie ma wątpliwości, że właśnie takiej mentalności potrzebujemy. Wszyscy jesteśmy gotowi do odbicia się.

Na dzień dzisiejszy tabela Scottish Premiership nie wygląda najlepiej dla Celticu, który traci do Rangersów aż 20 punktów, a w najbliższej kolejce rozegra z nimi bezpośredni mecz.

Źródło: www.celticfc.net