Celtic skorzysta na przejęciu Newcastle?

0
Celtic Park
fot. www.celticfc.net

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Newcastle United zostanie przejęte przez saudyjski fundusz inwestycyjny za kwotę 300 milionów funtów. Pojawienie się na St James? Park nowego właściciela, z pewnością wiązać będzie się z licznymi zmianami kadrowymi w zespole Srok, a wraz z przybyciem do klubu nowych zawodników, część piłkarzy szukać będzie nowego pracodawcy.

Z transferem do Newcastle United łączeni są między innymi Edinson Cavani, Kalidou Koulibaly, Dries Mertens, Willian, Philippe Coutinho i Antoine Griezmann, a zwiastuje także transfery z klubu.

Mówi się, że w przypadku napływu do Newcastle światowych gwiazd, z klubem pożegnać może się między innymi prawy obrońca Javi Manquillo, który zbliża się powoli do końca kontraktu i w obecnym sezonie nie miał on pewnego miejsca w składzie zespołu dowodzonego przez Steve’a Bruce’a.

Manquillo może występować zarówno na pozycji prawego, jak i lewego obrońcy, dlatego Celtic decydując się na jego transfer, mógłby jednocześnie wzmocnić obie strony defensywy.

Źródło: www.tbrfootball.com