Celtic przygotowuje się do sezonu 2023/24

0
Celtic Glasgow
fot. www.celticfc.net

Celtic Glasgow przygotowuje się właśnie do nowego sezonu ligi szkockiej 2023/2024 i zakończył bardzo pozytywny tydzień w Portugalii wygraną 4:1 z Portimonense SC w sobotnim meczu sparingowym.

W sezonie 2022/2023, Celtic Glasgow był bezbłędny i święcił największe laury w Szkocji, zwyciężając w rozgrywkach Scottish Premiership, Pucharze Szkocji oraz rozgrywkach Pucharu Ligi Szkockiej. Czy podobnie będzie w nowym sezonie? Jeżeli interesuje Cię obstawianie meczów, koniecznie sprawdź nowych bukmacherów na sezon 2023/2024 i ich ofertę.

Brendan Rodgers był zadowolony nie tylko z występu zawodników, ale także z tego, jak minął cały tydzień na zgrupowaniu w upalnej temperaturze.

– Było wspaniale. Mieliśmy fantastyczny tydzień na obozie treningowym, więc zakończenie go przyzwoitym występem i dobrym wynikiem jest ważne, choć nie to jest najważniejsze na tym etapie, aczkolwiek bardzo mnie to ucieszyło – powiedział po meczu z Portimonense SC Brendan Rodgers.

– Oczywiście panował tu upał, ale pod względem intensywności i niektórych meczów piłki nożnej było to bardzo dobre doświadczenie. Jeszcze długa droga przede mną jako trenerem Celticu Glasgow, ale jestem bardzo zadowolony.

– Dla niektórych chłopaków był to ich pierwszy mecz, ale ogólnie był to naprawdę dobry tydzień. To był ciężki tydzień dla graczy i personelu, ponieważ w harmonogramie nie było czasu rzeczywistego, ale pracowali naprawdę dobrze, a ta pierwsza część zgrupowania była naprawdę przyjemna.

Drużyna Celticu rozegrała kilka meczów za zamkniętymi drzwiami, aby dać graczom pierwsze spotkanie w okresie przygotowawczym przed swoimi fanami. Podczas obu gier na boisku pojawiła się mieszanka młodości i doświadczenia. Brendan Rodgers był zadowolony z młodych zawodników, którzy trenowali z pierwszą drużyną w ciągu ostatnich kilku tygodni.

– Wspomniałem wcześniej, że byli naprawdę dobrzy. Zintensyfikowali swoje działania, a niektórzy z nich zrobiły na mnie szczególne wrażenie. To trudny harmonogram na dwa tygodnie przed startem sezonu, tutaj w upale i będziemy mieli podobny upał w Japonii, z wysoką wilgotnością. Na pewno będzie to więc będzie kolejny krok w wyzwaniu dla nas, ale tego właśnie chcemy.

– Potrzebujemy tego wyzwania w tym momencie sezonu, aby poprawić nasz poziom sprawności. Wrócimy dzisiaj, zregenerujemy się wieczorem, a jutro wyjeżdżamy i naprawdę nie mogę się doczekać obozu w Japonii.

Obrońca Celticu Glasgow, Greg Taylor także był zadowolony z tego, jak zaprezentował się Celtic w konfrontacji z portugalskim klubem.

– To był dobry test. Mieliśmy ciężki tydzień treningów z wieloma kilometrami w nogach, więc wchodziliśmy do gry zmęczeni. Jesteśmy drużyną, która chce strzelać gole i to się nie zmieniło, ale jesteśmy także drużyną, która chce zachować czyste konto, więc będziemy to budować w okresie przygotowawczym, ale teraz jest to wszystko po to, aby praca polegała na czymś więcej niż wynikach.

– Przed nami długi, ciężki sezon z mnóstwem meczów i meczów – widzieliście to w zeszłym sezonie – przepychając się do ostatniej minuty i zdobywając ważne bramki.

– Każdy gracz próbował zaimponować trenerowi i dał z siebie wszystko. Mam nadzieję, że będziemy to kontynuować w Japonii, ponieważ czeka tam nas jeszcze ciężka praca.

Źródło: www.celticfc.net