Celtic pokonuje Ross County na inaugurację Scottish Premiership

0
David Turnbull
fot. www.celticfc.net

Świetny występ Davida Turnbulla, który zdobył dwa gole, pomogły Celtikowi Glasgow pokonać Ross County 4:2 w pierwszym meczu nowego sezonu Scottish Premiership.

Oprócz dubletu Turnbulla, gole Kyogo i Matta O’Rileya ułatwiły Celtom dobre rozpoczęcie sezonu, pomimo dwóch bramek gości w drugiej połowie.

Ross County, które w zeszłym sezonie musiało walczyć o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej z Partick Thistle i zrobili to dopiero po rzutach karnych, zaprezentowali się z dobrej strony, często badając zgranie Camerona Cartera-Vickersa i Maika Nawrockiego.

Celtic nie uległ jednak presji i nie trzeba było długo czekać, aby pokazał swoją klasę, co zostało zamienione na bramki po drugiej stronie boiska.

Celtic Glasgow – Ross County 4:2 (3:0)
1:0 Turnbull 17′
2:0 Turnbull 24′
3:0 Kyogo 26′
3:1 White 60′
4:1 O’Riley 73′
4:2 Brown 90+5′

Celtic: Hart, Ralston, Carter-Vickers, Nawrocki (Starfelt 67′), Taylor, O’Riley ( Thiago Holm 84′), McGregor, Turnbull (Hatate 67′), Abada (Hyunjun Yang 79′), Kyogo (Forrest 79′), Maeda
Rezerwa: Starfelt, Hyunjun Yang, Thiago Holm, Hyeongyu Oh, Hyeokkyu Kwon, Tomoki, Bain, Hatate, Forrest

Ross County: Laidlaw, Nightingale, Baldwin, Harmon, Brown, Randall, Loturi (Allardice 57′), Dhanda, Sims (Turner 57′), White (Smith 82′), Murray (Samuel 57′)
Rezerwa: Allardice (Henderson 67′), Turner, Sheaf, Henderson, Munro, Samuel, Brophy, Smith, Reid

Źródło: www.celticfc.net