Celtic myśli o zimowych transferach

0
Brendan Rodgers
fot. www.celticfc.net

Nadchodzące styczniowe okienko transferowe będzie bardzo ważne dla Celticu.

Już teraz istnieje potrzeba wzmocnienia niektórych pozycji. Do tego dochodzi Puchar Azji AFC, który rozpocznie się w styczniu przyszłego roku i sprawi, że sporo zawodników może zostać powołanych przez swoje reprezentacje narodowe, co może skutkować opuszczeniem znacznej liczby meczów w barwach Celticu.

Oczekuje się zatem, że Celtic będzie aktywny w zimowym oknie transferowym, ale tym razem będzie bardziej skupiać się na jakości niż na ilości.

Większość fanów nie była zadowolona z niektórych transferów dokonanych przez klub latem. Zespół The Bhoys pozyskał w sumie dziewięciu nowych graczy, ale jak dotąd tylko Luis Palma mógł ugruntować swoją pozycję w roli podstawowego zawodnika.

Oczywiście ważne jest, aby uzbroić się w cierpliwość i dać zawodnikom czas na przystosowanie się do życia na Celtic Park, a Brendan Rodgers przywołał także przykład Virgila van Dijka, gdy mówił o związku między jakością zawodników, a opłatami za transfery.

– Każdy przypisuje jakość do tego, ile się płaci, ale nie zawsze tak jest. Virgil Van Dijk przyszedł tutaj za 2 miliony funtów i grał na najwyższym poziomie. Gra w Celticu to zawsze wyzwanie, ponieważ wielu graczy będzie chciało grać w przyszłości w bardziej renomowanych ligach – powiedział trener Celticu.

Prawdą jest, że Celtic na przestrzeni lat pozyskał wielu najwyższej klasy zawodników za stosunkowo niewielkie kwoty, ale jednocześnie nie można przeoczyć szeregu transakcji, które nie wyszły na korzyść klubowi.

Źródło: www.skysports.com