Celtic może zażądać rekordowej kwoty za O’Rileya

0
Matt O'Riley
www.celticfc.net

Celtic Glasgow zażąda podobno rekordowej jak na szkockie realia opłaty za transfer pomocnika Matta O’Rileya w związku z zainteresowaniem wielu angielskich klubów.

22-latek dołączył do drużyny The Bhoys z MK Dons za zaledwie 1,5 miliona funtów w styczniu 2022 roku i od tego czasu ugruntował swoją pozycję gwiazdy Celticu.

O’Riley strzelił 14 goli i zanotował 20 asyst w 85 występach dla szkockiego giganta we wszystkich rozgrywkach, w tym sześć goli i cztery asysty w 13 meczach w tym sezonie.

Celtic nie znajduje się pod presją, aby sprzedać O’Rileya, ponieważ pomocnik podpisał w zeszłym miesiącu nowy czteroletni kontrakt, dzięki któremu może zostać na Parkhead do lata 2027 roku.

Spekulacje na temat możliwego odejścia pomocnika krążą od jakiegoś czasu, po tym jak Celtic odrzucił latem ofertę Leeds United opiewającą na 10 milionów funtów.

TEAMtalk twierdzi, że Brentford to najnowszy klub rozważający styczniowy transfer O’Rileya, podczas gdy już wcześniej wymieniano takie kluby jak Manchester United , Arsenal i Liverpool. Fabrizio Romano twierdzi, że Celtic zażąda zapłacenia za pomocnika rekordowej w Szkocji kwoty, jeżeli pojawi się konkretne zapytanie.

Obecna rekordowa wysokość opłaty transferowej w Szkocji wynosi 25 milionów funtów, które Celtic otrzymał od Arsenalu za Kierana Tierneya w 2019 roku.

Źródło: www.teamtalk.com