?Celtic może być największym przegranym tegorocznego sezonu?

0
Celtic FC
fot. www.celticfc.net

Były zawodnik Rangers FC, Alan Hutton uważa, że Celtic Glasgow będzie największym przegranym tegorocznego sezonu, jeżeli władze Scottish Professional Football League przedwcześnie zakończą rywalizację w najwyższej klasie rozgrywkowej w Szkocji.

SPFL poinformowało w zeszłym tygodniu o zakończeniu sezonu w Championship, League 1 oraz League 2 po głosowaniu klubów członkowskich. Oznacza to, że mistrzem Championship zostało Dundee United FC, Raith Rovers FC zwyciężył w League 1, a Cove Rangers FC w League 2.

W wywiadzie dla Football Insider, Hutton został zapytany, czy Celtic Glasgow może być uważany za zwycięzców tytułu, gdyby sezon został zakończony.

? Powinienem powiedzieć, że nie ponieważ jestem fanem Rangers.

? Myślę jednak, że Celtic będzie największym poszkodowanym w całej sytuacji. Jeżeli sezon zostanie wznowiony, będą walczyć o tytuł z 13 punktami przewagi i pewnie chcieliby zakończyć go w wielkim stylu, zdobywając dziewiąty tytuł z rzędu.

? Takie rzeczy się zdarzają, ale nie mamy na to wpływu i jest to trudna sytuacja. Nie można jednak od tak po prostu rozdawać tytułów na zakończenie sezonu. Całkowicie rozumiem wszystko, co dzieje się z wirusem i rozumiem jego wpływ na życie. Rozumiem też, że musimy upewnić się, że wszystko jest OK, zanim wszystko wróci do normalności.

? Awansowanie drużyn i przyznawanie tytułów drużynom, gdy istnieje możliwość utrzymania lub wygrania ligi jest tak trudne. Ciężko jest rozdawać tytuły, gdy sezon jest jeszcze w toku.

Źródło: www.footballinsider247.com