Celtic dokona sensacyjnego transferu?

0
Celtic Park
fot. www.celticfc.net

Celtic Glasgow znajduje się wśród drużyn rozważających styczniowy transfer pomocnika Al Ettifaqa, Jordana Hendersona.

33-latek w kontrowersyjny sposób zakończył swój błyskotliwy okres w Liverpoolu, aby w letnim oknie transferowym przenieść się do Saudi Pro League, podpisując trzyletni kontrakt z drużyną Stevena Gerrarda – Al Ettifaq.

Biorąc pod uwagę wcześniejsze wsparcie Hendersona. dla społeczności LGBTQ+, decyzja o przeprowadzce do kraju, w którym homoseksualizm jest karany śmiercią, wywołała ogromne oczernianie, chociaż Henderson zaprzeczył, jakoby opuścił Liverpool ze względów finansowych.

Henderson był w tym sezonie ważnym elementem systemu Gerrarda, strzelając pięć goli w 19 meczach dla swojego nowego klubu, w efekcie czego jego klub zajmuje ósme miejsce w tabeli Saudi Pro League.

Podopieczni Gerrarda nie wygrali jednak żadnego z ostatnich ośmiu meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej, co prowadzi do spekulacji, że praca angielskiego trenera jest zagrożona.

Od czasu potępionego transferu do Saudi Pro League, Henderson był także celem gwizdów ze strony angielskich kibiców podczas meczów międzynarodowych, a według Daily Mail chce teraz opuścić Al-Ettifaq.

Portal dodaje, że Henderson byłby skłonny zgodzić się na gigantyczną obniżkę wynagrodzenia, aby wrócić na Wyspy Brytyjskie i poinformował swoich kolegów z drużyny, że zimą rozważy swoje opcje.

Źródło: www.dailymail.co.uk