Były trener Wisły Kraków poprowadzi Celtic?

0
Celtic Park
fot. www.celticfc.net

Słabe wyniki Celticu Glasgow w ostatnich spotkaniach sprawiły, że w mediach pojawiły się pogłoski o możliwym zwolnieniu z funkcji trenera The Bhoys Neila Lennona.

Z najnowszych informacji z Wysp Brytyjskich wynika, że ewentualnym następcą Lennona, gdyby doszło do jego dymisji, zostać może były trener między innymi krakowskiej Wisły, Dan Petrescu.

Były zawodnik Chelsea pracował ostatnio w CFR Cluj, ale w tym tygodniu poprosił władze rumuńskiego klubu o możliwość wcześniejszego zakończenia współpracy, a jego prośba została zaakceptowana.

Mówi się, że były reprezentant Rumunii zdecydował się odejść z dotychczasowego klubu, aby objąć posadę w Celticu FC w przypadku zwolnienia Lennona.

? Nie mam możliwości zweryfikowania, czy zainteresowanie Celticu FC Danem Petrescu jest prawdziwe. Zapytaliśmy go o to, ale wyjaśnił, że i tak zdecydowałby się odejść. Jeśli masz trenera, który wygrywa trzy tytuły z rzędu i gra z zespołem w Lidze Europy, dlaczego mielibyśmy chcieć, żeby odszedł? Dan Petrescu zawsze wzbudzał zainteresowanie wielu klubów. Miał poparcie zarządu, ale to była jego decyzja ? powiedział dyrektor Cluj, Marius Bilasco.

Zainteresowanie zakontraktowaniem Petrescu wykazuje podobno także saudyjski Al Nassr, który zwolnił niedawno Ruiego Vitorię

Źródło: www.dailyrecord.co.uk