Brown: Gdy z klubu odchodzi trener, zawsze następuje koniec pewnej epoki

0
Scott Brown
fot. www.celticfc.net

W sobotę Celtic Glasgow rozegra pierwsze spotkanie pod wodzą tymczasowego trenera, Johna Kennedy’ego. Kapitan The Bhoys, Scott Brown wypowiedział się na temat ostatnich zmian, jakie zaszły w ekipie z Celtic Park.

? Gdy tylko z klubu odchodzi trener, zawsze następuje koniec pewnej epoki. Musimy zacząć wygrywać mecze. Wszystko rozpocznie się od nowa w meczu przeciwko Aberdeen, które zawsze jest trudnym rywalem. Musimy grać dobrą piłkę nożną, a wówczas zaczniemy wygrywać mecze i strzelać więcej goli ? powiedział kapitan Celticu Glasgow przed meczem z Aberdeen.

Brown uważa, że John Kennedy jest dobrze przygotowany do pełnienia swojej funkcji, ponieważ pracował z pierwszym zespołem od 2014 roku i był asystentem Neila Lennona.

Kapitan Celticu stwierdził także, że spodziewa się, iż John Kennedy wcieli w życie to, czego nauczył się od trenerów, z którymi pracował w przeszłości, ale dodał, że Kennedy na pewno wprowadzi też własny styl zarządzania drużyną.

? John Kennedy zna wszystkich chłopaków na wylot, jest tu od dawna. Wykonał dobrą pracę w Celticu, a teraz ma szansę zostać tymczasowym trenerem i pokazać, co potrafi. Wiele rzeczy nie ulegnie zmianie, ale jak każdy trener wprowadzi też pewne własne pomysły.

? Zarówno John Kennedy, jak i Neil Lennon są zwycięzcami i fantastycznymi facetami. Chcą pracować nad taktyką, strzelać gole, wygrywać mecze. Ich filozofie są dość podobne, ale gdy pojawia się nowy trener, chce wprowadzić kilka drobnych poprawek, które pomogą zespołowi w dłuższej perspektywie.

? Obaj byli bardzo blisko. Zawsze jest ciężko, gdy ktoś odchodzi. Musimy teraz zrobić wszystko, co najlepsze dla Johna i spróbować osiągnąć dobre wyniki, wygrać kilka meczów i znowu grać dobrą, atrakcyjną piłkę nożną.

Źródło: www.celticfc.net