Brown: Dlatego zdecydowałem się, że opuszczę Celtic

0
Celtic FC radość
fot. www.celticfc.net

Kilka dni temu kapitan Celticu, Scott Brown oficjalnie poinformował, że nie przedłuży wygasającej wraz z końcem sezonu umowy i pożegna się z zespołem The Bhoys, przechodząc do Aberdeen.

Podczas konferencji prasowej przed meczem Pucharu Szkocji z Falkirk, brown poinformował o powodach swojej decyzji.

? Zaproponowano mi kolejny rok w Celticu. To była trudna decyzja, ponieważ musiałbym czekać do końca i zobaczyć jak rozwiną się sprawy w klubie. Dla mnie ważne było, aby zacząć od nowa z kimś, kogo znam i komu w pełni ufam i szanuje. Decydując się na pozostanie w Celticu, nie wiedziałbym kto przyjdzie do klubu i jak potoczą się sprawy. Myślę, że to było kluczowe ? powiedział Brown, który zdecydował się opuścić Celtic Glasgow po 14 latach gry na Celtic Park.

? Kiedy odejdę, na pewno będzie mi smutno, ale przeżyłem w Celticu fantastyczny czas. Cieszyłem się każdą chwilą, zdobywając trofea, wygrywając mecze, grając przed naszymi fantastycznymi fanami.

? Miałem 14 fantastycznych lat w Celticu i cieszyłem się każdą chwilą, nawet kiedy odnosiliśmy porażki. Podobały mi się chwile z naszymi kibicami i żałuję, że nie będę mógł zobaczyć ich w ostatnich meczach sezonu.

Zapytany, czy rozważał pozostanie na Parkhead, aby pomóc Celtikowi w zmianach, Brown odpowiedział:

? Cały czas o tym myślałem, ale musiałem też podjąć decyzję przede wszystkim z mojej perspektywy. Aberdeen zaproponowało mi dwuletnią umowę i była to oferta, której nie mogłem odrzucić.

Źródło: www.celticfc.net