Barnes: Duffy będzie jeszcze ważnym punktem drużyny

0
Shane Duffy
fot. www.celticfc.net

Były trener Celticu Glasgow, John Barnes wyraził swoje poparcie dla środkowego obrońcy The Bhoys, Shane’a Duffy’ego.

Duffy dołączył do Celticu tegorocznego lata na zasadzie wypożyczenia z Brighton, ale po udanym początku w barwach mistrza Szkocji, zanotował gorsze występy.

Były trener Celticu stanął w obronie reprezentanta Irlandii i uważa, że będzie on jeszcze ważnym punktem zespołu.

? Przenosiny Duffy’ego z Brighton wywołały wiele emocji i słusznie. Nie sądzę, żeby miał trudności z przystosowaniem się do szkockiego futbolu lub samego Celticu, gra dobrze ? uważa Barnes.

? Dołączył do drużyny, która przegrała sporo spotkań w tym sezonie, a to nigdy nie jest łatwe i wina często spada na nowych zawodników. To dziwne czasy, ale gra bez kibiców na pewno wpływa na zawodników.

? Uważam, że Shane Duffy jest dobrym zawodnikiem i myślę, że odegra ważną rolę w tym sezonie, a Celtikowi brakuje po prostu konsekwencji.

Barnes wypowiedział się także na temat roli w zespole kapitana Scotta Browna.

?  Scotta Brown jest wierny Celtikowi od wielu lat. Biorąc pod uwagę jego wiek, jego forma może już nie być taka jak kiedyś, ale wciąż ma ogromny wpływ na szatnie, zwłaszcza jeśli sprawy nie idą dobrze.

? Nie potrzebujesz liderów, gdy wygrywasz co tydzień. Ale teraz, gdy Celtic przechodzi trudny okres, potrzebni są liderzy w szatni, którzy mają doświadczenie, którzy poprowadzą zespół.

Źródło: www.glasgowtimes.co.uk