Bain: Presja jest normą w Celticu

0
Scott Bain
www.celticfc.net

Wszystko wskazuje na to, że Scott Bain jest obecnie najbliższej miejsca w wyjściowym składzie Celticu Glasgow z pośród wszystkich bramkarzy w klubie. 29-latek w rozmowie z oficjalną stroną klubową, wypowiedział się na temat nadchodzącego starcia z Kilmarnock.

? Odkąd jestem w Celticu, każdy mecz jaki rozgrywamy jest pod ogromną presją, niezależnie od tego w jakich rozgrywkach się mierzymy ? powiedział Bain.

? Presja jest normą w Celticu. Nie radziliśmy sobie wystarczająco dobrze i nie nawiązywaliśmy do standardów, które wyznaczyliśmy sobie w ostatnich latach i to jest nasz problem w obecnym sezonie. Nie wiem, czy odczuwam narastającą presję osobiście, ale chcemy się z nią zmierzyć, jeżeli ma to oznaczać, że wrócimy na ścieżkę zwycięstw.

Po trzech latach pobytu na Celtic Park, Bain jest obecnie najbardziej doświadczonym bramkarzem w Celticu. Jego cele na najbliższe tygodnie są jasne: wygrywać mecze, zachować swoje miejsce w składzie i ciężko pracować dla fanów i wszystkich osob związanych z Celtikiem.

? Może zabrzmi to banalnie, ale obecnie myślimy tylko o najbliższym meczu. Myślę, że to kwestia przypadku, że nie radzimy sobie dobrze jako zespół w obecnym sezonie.

? Oczywiście rozumiem gniew fanów, którzy przyzwyczaili się do wysokiego poziomu i sukcesów. Nie możemy zmienić obecnej sytuacji słowami, ale jeśli będziemy ciężko pracować, wierzymy, że uda nam się odwrócić złą kartę.

? Musimy iść naprzód w każdej kolejnej grze. Naszym celem jest zajęcie jak najwyższego miejsca w lidze. Chcemy skończyć jako pierwsi i będziemy o to walczyć, dopóki będzie to możliwe.

Źródło: www.celticfc.net