Bain: Fantastycznie było grać ze Scottem Brownem

0
Scott Bain
www.celticfc.net

Bramkarz Celticu Glasgow, Scott Bain jest kolejną osobą, która oddała hołd żegnającego się z ekipą The Bhoys Scotta Browna. Doświadczony zawodnik poinformował w czwartek, że wraz z końcem sezonu opuści Celtic FC i zostanie grającym asystentem trenera w Aberdeen.

Bain stwierdził, że w swojej dotychczasowej karierze piłkarskiej nigdy nie spotkał zawodnika kalibru Browna i wie, że odejście aktualnego kapitana będzie bardzo trudne zarówno na boisku, jak i poza nim dla całego Celticu.

? Fantastycznie było grać ze Scottem Brownem. Jest jedyny w swoim rodzaju. Celtic Glasgow to wielki klub, ale jestem przekonany, że nie znajdzie się tutaj nikt taki przez kolejne 10 lat ? powiedział reprezentant Szkocji.

? Wpływ, jaki Scott miał na każdego zawodnika w szatni, na boisku i poza nim, jest czymś, czego nigdy wcześniej nie widziałem. Być może uda nam się go zastąpić w meczach, ale na boisku treningowym oraz wokół Lennoxtown i stadionu będzie go bardzo brakowało.

? Nie sądzę, aby w najbliższym czasie pojawił się w Celticu ktoś taki jak Brown. Przyszli kapitanowie będą patrzeć na ludzi takich jak on i próbować naśladować wszystkie pozytywy, które wniósł do zespołu przez lata gry w tym klubie.

? To była przyjemność grać z nim. Osiągnął niewiarygodne rzeczy z Celtikiem i mam nadzieję, że dostanie pożegnanie, na jakie zasługuje.

Źródło: www.celticfc.net