Aston Villa z wysoką ofertą za Edouarda

0
Odsonne Edouard
fot. www.celticfc.net

Aston Villa rzutem na taśmę zdołała utrzymać się w rozgrywkach angielskiej Premier League. Po nerwowym sezonie, kierownictwo klubu z Birmingham liczy, że kolejne rozgrywki przebiegać będą spokojniej i monitorują rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień.

Z najnowszych doniesień z rynku transferowego wynika, że Aston Villa jest poważnie zainteresowania pozyskaniem napastnika Celticu FC, Odsonne’a Edouarda i jest skłonna zapłacić za jego transfer kwotę 40 milionów funtów.

Francuski napastnik cieszy się dużym zainteresowaniem w Premier League i wcześniej łączony był między innymi z Arsenalem i Leicester City, którym zarządza były trener Celticu Brendan Rodgers.

22-letni Edouard przeszedł do Celticu z Paris Saint-Germain za 10 milionów funtów w 2018 roku i zdobył 40 bramek w 48 występach szkockiej Premier League. W zeszłym sezonie napastnik strzelił 28 bramek we wszystkich rozgrywkach, a obecny sezon rozpoczął od hat-tricka w wygranym starciu z Hamilton (5:1).

Intencją Celticu jest zatrzymanie Edouarda w klubie przynajmniej na kolejny sezon. Nie wiadomo jednak, jaka będzie odpowiedź na najnowszą ofertę Aston Villi, o ile pogłoski okażą się prawdziwe.

Źródło: www.dailymail.co.uk