Najciekawsze filmy postapokaliptyczne

0
Celtic FC kibice
fot. www.celticfc.net

Filmowcy często lubią niszczyć Ziemię za pośrednictwem asteroid, obcych cywilizacji. Wiąże się to ze sporymi ekranowymi emocjami niczym zapewnia nam sizzling hot spot w kasynie online. Warto jednak wiedzieć, że na przestrzeni wielu lat powstało także sporo filmów, które pokazują nam to, co nastąpi po apokalipsie. Kino postapokaliptyczne to wiele udanych produkcji. Prezentujemy zatem naszą listę.

The Road

Film z 2009 roku to adaptacja powieści Cormaca McCarthy’ego. Mamy tutaj do czynienia ze skażoną i zniszczoną Ziemią, gdzie nie do końca wiemy, co doprowadziło do kataklizmu. Pewien ojciec i chłopiec wspólnie podróżują przez Stany Zjednoczone. Woda i gleba są skażone, więc niezwykle trudno o pożywienie, jak i zapasy. Największym niebezpieczeństwem jednak nie jest natura, lecz inni ludzie. Napady, morderstwa i co najgorsze – kanibalizm, są na porządku dziennym. Tytułowa droga ojca z synem nie będzie zatem należeć do najłatwiejszych.

Snowpiercer: Arka ludzkości

Snowpiercer to obecnie dosyć znany serial na Netfliksie, który został jednak oparty na filmie z 2013 roku. Nieodległa przyszłość. Na naszej planecie doszło do kolejnego zlodowacenia, jednak temperatura na zewnątrz zabija w ciągu kilku sekund. Wilford to miliarder i wizjoner, który zbudował specjalny pociąg składający się z ogromnej ilości wagonów. Dzięki nieustannej jeździe zapewnia on przetrwanie pasażerów. Ci jednak podzieleni są na klasy, a na samym końcu znajdują się nasi bohaterowie – pasażerowie na gapę. Decydują się po raz kolejny wzniecić bunt i przedostać się aż do lokomotywy.

Jestem Legendą

Kolejna adaptacja książki, tym razem powieści Richarda Mathesona. Naukowcy pracują nad lekarstwem na raka. Nieoczekiwanie zamienia on ludzi w potwory, które atakują w ciągu nocy. Robert Neville to lekarz, który kilka lat później wciąż pracuje nad lekarstwem, które pozwoli odwrócić mutację. Jako jedyny jest odporny na wirusa, więc uważa się za ostatniego człowieka na Ziemi. Wraz z biegiem czasu coraz bardziej doskwiera mu samotność. Wszystko to się zmienia, gdy pewnego dnia dochodzi do przełomu.

Igrzyska Śmierci

Igrzyska Śmierci to następna ekranizacja powieści. Znajdujemy się tutaj w świecie przypominającym Stany Zjednoczone. W wyniku wielkiej wojny atomowej świat został tu podzielony na 13 dystryktów. Dominujący jest Kapitol, który chcąc przypomnieć innym dystryktom o dawnej rebelii, każdego roku organizuje igrzyska śmierci. Uczestniczy w nim losowo wybrana dwójka dzieci z każdego dystryktu. Na specjalnej arenie walczą między sobą, a zwycięzcą może być tylko jedna osoba. Całość jest transmitowana na żywo w TV. Pewnego dnia w biednym dystrykcie 12 wylosowana zostaje siostra Katniss. Ta zgłasza się za nią i wyrusza do stolicy na igrzyska.

Mad Max 2 – Wojownik szos

Po wojnie nuklearnej Australia to jedno wielkie pustkowie. Paliwo i woda są tutaj na wagę złota. Główną postacią jest tutaj Max. Pewnego dnia odkrywa oblężoną osadę, w której wydobywana jest ropa. Max postanawia pójść na układ – załatwi jej mieszkańcom ciężarówkę z cysterną, a dzięki temu będzie mógł zabrać tyle paliwa, ile będzie w stanie. Jego przeciwnikiem jest jednak gang dowodzony przez fanatycznego lidera. Walka nie będzie łatwa. Wojownik szos to surowy film, który świetnie wpisuje się w temat postapokalipsy, obrazu braku perspektyw na przyszłość.

Oczywiście to tylko niektóre z naszych propozycji. Na liście umieścić możemy również takie filmy jak: Planeta Małp, 12 Małp, Wodny Świat, Mad Max: Na drodze gniewu, Ludzkie dzieci, Love and Monsters, Księga Ocalenia.

Źródło: www.celticpoland.com