Autor: Mick Wachowski | 26.10.2016; 22:49

Celtic zgodnie z planem zainkasował trzy punkty, pokonując 4:0 Ross County. Końcowy wynik jest jednak mylący. Jeszcze do ostatniego kwadransa piłkarze Brendana Rodgersa prowadzili różnicą jednego gola.

The Bhoys zaskoczyli w tym meczu składem, posyłając do boju głównie rezerwowych. Po raz pierwszy w tym sezonie ligowym w wyjściowej jedenastce widzieliśmy Emilio Izaguirre.

Gdy w 2. minucie po indywidualnym rajdzie wynik otworzył Patrick Roberts, wydawało się, że Celtowie łatwo rozbiją swego rywala. Przez pierwsze dwa kwadranse z lepszej strony pokazywali się jednak gospodarze, choć nie mieli wielu okazji strzeleckich.

Zmieniło się to po przerwie, kiedy Celtów ratował Craig Gordon. Pierwszą kapitalną interwencją popisał się w 51. minucie, gdy gospodarze mieli stuprocentową okazję na zdobycie gola. Później, w 73. minucie ratował natomiast zespół po błędzie Sviatchenki. Gordon po swej interwencji kopnął w plecy Boyce'a, za co otrzymał żółtą kartkę.

Kibicie z Glasgow odetchnęli z ulgą dopiero w końcówce. W 83. minucie wynik na 2:0 podwyższył po strzale z dystansu Stuart Armstrong. Dwa pozostałe gole padły natomiast w doliczonym czasie gry. Najpierw po akcji Robertsa pojedynek z bramkarzem wygrał Sinlair. Następnie wynik ustalił strzałem z trzech metrów rezerwowy Moussa Dembele.

Jako, że wicelider - Aberdeen, przegrał we wtorek z Hamiltonem, Celtowie umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

ROSS COUNTY - CELTI C 0:4