Autor: Mick Wachowski | 09.12.2016; 20:23

Celtowie są nie do zatrzymania w lidze. W piątkowy wieczór drużyna Brendana Rodgersa sięgnęła po kolejną wygraną, tym razem pokonując 4:1 ekipę Partick Thistle.

Pierwsze skrzypce w drużynie The Bhoys zagrał tym razem Stuart Armstrong, który zdobył dwa gole. W 39. minucie otworzył on wynik spotkania, wykańczając akcję po kapitalnym dograniu Leigh Griffithsa.

Armstrong wpisał się na listę strzelców ponownie tuż po przerwie, tym razem popisując się uderzeniem zza pola karnego.

Okrasą spotkania było natomiast to, co zrobił w 50. minucie Griffiths. Szkot, który dostał tym razem szansę od pierwszej minuty (kosztem Dembele) ośmieszył defensora rywali, obrócił się z piłką i precyzyjnym strzałem posłał ją do siatki.

Gospodarzy stać było w tym meczu tylko na honorowego gola. Zdobył go Liam Lindsay, lobując strzałem głową Craiga Gordona. Co prawda gracze Partick trafili do siatki Celticu po raz drugi, ale sędziowie nie uznali tego trafienia z powodu spalonego.

Ostatnia bramka Celticu padła w 82. minucie gry, kiedy z trafienia cieszył się Callum McGregor.

PARTICK THISTLE - CELTIC 1:4