WIELKI WIECZÓR THOMPSONA. SMUTNE ZWYCIĘSTWO NAD MOTHERWELL

Autor: Mick Wachowski | 13.04.2010; 22:36

Celtic przy niemal pustych trybunach wygrał we wtorkowy wieczór z Motherwell 2:1. Słabo grający The Bhoys zostali uratowani przez dwóch zawodników - znakomicie broniącego Łukasza Załuskę i strzelca dwóch bramek, Josha Thompsona.

Fatalne wyniki klubu spowodowały, że na trybuny przybyło nie więcej niż kilkanaście tysięcy kibiców. Pierwsza połowa meczu utwierdziła tylko wszystkich w przekonaniu, iż lepiej było spędzić ten wieczór w domu lub pubie. Groźniejsze sytuacje stwarzali sobie piłkarze Motherwell, a sporo pracy miał Łukasz Załuska. Polski bramkarz obronił m. in. sytuację sam na sam z napastnikiem gości, Lukasem Jutkiewiczem.

The Well zasłużyli na bramkę i zdobyli ją po przerwie. W 49. minucie jeden z licznych błędów naszej defensywy wykorzystał Mark Reynolds, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Odpowiedź Celticu była jednak natychmiastowa i już kilkadziesiąt sekund później do remisu doprowadził Josh Thompson.

Podczas gdy zawodzili napastnicy, którzy zmarnowali liczne okazje pod bramką rywala, swój mecz rozgrywał Thompson. Młody defensor The Hoops na niespełna 10 minut przed końcem meczu trafił do siatki ponownie, zapewniając Celticowi zwycięstwo. Mimo słabszego okresu gry przyjezdni mogli zdobyć kolejnego gola. Ponownie na posterunku był jednak Załuska, broniąc sytuację oko w oko z napastnikiem The Well.

Celtic nie ma już najmniejszych szans na dogonienie Rangersów i na domiar złego nie może być nawet pewny utrzymania drugiego miejsca w tabeli. Znajdujący się w znakomitej dyspozycji piłkarze Dundee United tracili do nas przed dzisiejszym meczem zaledwie pięć punktów. Wygrana nad Motherwell umocniła na szczęście pozycję Celticu. Musiałaby stać się tragedia, by to United, a nie The Bhoys zagrali latem w eliminacjach do Ligi Mistrzów.