Autor: Mick Wachowski | 20.08.2016; 23:05

Dwie stracone bramki nie przekreślą dobrego występu Celticu w Perth. Brendan Rodgers podkreślał na pomeczowej konferencji prasowej, że ma powody do zadowolenia.

Celtic pokonał w sobotę St. Johnstone 4:2. The Bhoys najedli się jednak stresu w ostatnim kwadransie spotkania, gdy gospodarze zbliżyli się niespodziewanie na odległość jednego gola.

- Przez 99,99 procent tego meczu byliśmy wspaniali. Drużyna grała szybko i energicznie, a pierwsza połowa była w naszym wykonaniu wyśmienita - powiedział Rodgers. Irlandczyk podkreśla, że Celtic nie zasłużył na stratę dwóch bramek. - Prawdę mówiąc, ten wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Drugiego gola straciliśmy, gdy na murawie przebywało dziesięciu naszych piłkarzy. Gdy graliśmy już ponownie w jedenastu, dołożyliśmy czwartą bramkę - dodał.

Rodgers podkreśla, że nie chce krytykować swoich piłkarzy za nieudane pięć minut w drugiej odsłonie gry. - Nie popisaliśmy się, tracąc te bramki, ale musimy pamiętać o jednym: trzech z czterech naszych defensorów jest w wieku 19-20 lat. Nie mają oni jeszcze wystarczającego doświadczenia i takie sytuacje, jak ta z St. Johnstone mogą się zdarzyć. Nie mam jednak wątpliwości, że jest to dla nich cenna lekcja i wyciągną z niej wnioski. Oceniając tę sytuację musimy pamiętać o tym, że na przestrzeni ostatniego, napiętego terminarza spotkań, nasza młoda defensywa wypadała bardzo dobrze - podkreślił menedżer.

Źródło: celticfc.net