Rasmussen: Wygraliśmy dzięki kibicom

Autor: Mikase | 20.04.2010; 20:12

Morten Rasmussen, strzelec bramki w ostatnim wygranym meczu z Hibernianem na 3:2, stwierdził, że zwycięstwo nie byłoby możliwe, gdyby nie wspaniali kibice, którzy zgromadzili się ówczesnego dnia na Celtic Park.

Morten Rasmussen wszedł na ostatnie minuty spotkania, kiedy to Celtic jeszcze przegrywał 2:1 z Hibs. Nowy nabytek The Bhoys strzelił na 3:2 i ustalił wynik spotkania. Wcześniej trafił jeszcze Fortune, dzięki któremu nadzieje na zwycięstwo odżyły na nowo.

- Myślę, że ostatnie 20 minut były kluczowymi w całym meczu. Kibice chcieli zobaczyć to zwycięstwo i się doczekali - powiedział Duncan.

- Kiedy była możliwość pokazania na co ich naprawdę stać, wtedy dawali z siebie dosłownie wszystko.

Rasmussen wspomniał także o Lennonie, który przeprowadził bardzo ważną zmianę w meczu.

- Lubię go, jest to prawdziwy wzór do naśladowania. Większość tych piłkarzy zna od wielu lat i wie jak z nimi pracować. Wiem, że od Neila można wiele się nauczyć.

- On buduje zespół od nowa, od samych podstaw. Zaczyna od ambicji i ducha walki, kończąc na przygotowaniu technicznym, czy też fizycznym.

Michał Banaś

Źródło: TEAMtalk

komentarze (9)

Krzysiek  |  21.04.2010; 14:36
No nie wiem Matias, moim zdaniem słabsze wyniki automatycznie wiążą się z niższą frekwencją na trybunach.
Matias  |  21.04.2010; 14:05
Nie do końca się zgodzę 7even, bo to tylko świadczy nie najlepiej o naszych kibicach. Gdyby huny grały w tym sezonie tak jak my to i tak podejrzewam, że na Ibrox zasiadałoby więcej widzów niż u nas.
7even  |  21.04.2010; 07:28
Warto przypomnieć skąd tylu kibiców. Zaczęło się od słabych wyników, potem doszła gra naszych pod wodzą Mowbray'a, żałosna gra. A Rangersi grają o mistrzostwo, ba już mają mistrzostwo, dlatego zdecydowanie więcej kibiców chce oglądać swoich piłkarzy. Gdyby Celtic grał o mistrzostwo byłoby tak samo!
Krzysiek  |  21.04.2010; 06:43
No właśnie coś w tym jest. Przecież huny mają o ponad 10 tyś miejsc mniejszy stadion, a mimo to nas wyprzedzają, mam nadzieję, że ta statystyka szybko się zmieni.
Mikase  |  20.04.2010; 21:38
średnia kibiców wg. szkocja.goal.pl

Celtic: 43,555
Rangers: 47,536

Coś w tym jest...
Matias  |  20.04.2010; 20:34
To jest nic w porównaniu do nas. Ostatnio z tego co wiem Rangersi wyprzedzili nas w średniej ilości kibiców na stadionie w tym sezonie. Jak oglądałem ostatni mecz to wydawało mi się, że zapełniona jest ok. połowa stadionu czyli ok. 30000 kibiców.
Magic77  |  20.04.2010; 20:27
Na ibroxie też mało kibiców ostatnimi czasy.
Krzysiek  |  20.04.2010; 20:17
Miejsce Rasmussena jest w pierwszej 11 i Lennon powinien to wreszcie zrozumieć. Mam nadzieję, że po ostatnim meczy Lenny już nie będzie miał wątpliwości na kogo stawiać. Co do kibiców, to ostatnio ich trochę mało na Celtic Park, ale powoli zaczynamy grać tak jak za dawnych lat i znów powinien wrócić po brzegi wypełniony stadion. Choć oczywiście trochę smuci mnie, ze fani zostawiają drużynę w kryzysie.