Autor: Mick Wachowski | 20.07.2016; 19:42

Celtic zrobił to, co do niego należało. Drużyna Brendana Rodgersa odrobiła straty z pierwszego meczu na Gibraltarze, pokonując w rewanżu Lincoln Red Imps 3:0. W III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów na Celtów czeka Astana.

Brendan Rodgers już w swoim drugim meczu o stawkę znalazł się pod ścianą. Gdyby Celtic nie wyeliminował drużyny Lincoln, odpadłby nie tylko z eliminacji Ligi Mistrzów, ale w ogóle pożegnałby się z europejskimi pucharami.

Po porażce na Gibraltarze poza kadrą Celticu znalazł się Efe Ambrose. W rewanżu irlandzki menedżer postawił na pełną defensywę, wychodząc na plac gry z trzeba defensorami. Ofensywna gra przyniosła zamierzony skutek. W 12. minucie po strzale McGregora gości uratowała jeszcze po poprzeczka. Bramkarz Lincoln - Navas dwoił się i troił, ale musiał skapitulować, gdy w 23. minucie w zamieszaniu w polu karnym mocny strzał oddał Mikael Lustig.

Przyjezdni szybko zostali obdarci ze złudzeń, gdyż już trzy minuty później po mocnym strzale z dystansu wynik podwyższył Leigh Griffiths. Kropkę nad "i" postawił natomiast w 29. minucie brylujący na skrzydle Patrick Roberts.

Po zmianie stron piłkarze Lincoln starali się zagrać nieco ofensywniej, ale nie było ich stać nawet na honorowego gola. Celtowie wygraliby ten mecz zdecydowanie wyżej, ale razili w drugiej odsłonie nieskutecznością. O sporym pechu może mówić Moussa Dembele, który pomimo kilku groźnych okazji nie zdobył jeszcze gola w oficjalnym meczu Celticu.

W kolejnej rundzie na mistrzów Szkocji czeka już Astana. Kazachowie szczęśliwie awansowali, strzelając zwycięską bramkę z Zalgirisem Wilno w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

CELTIC - LINCOLN RED IMPS 3:0 (dwumecz: 3:1)
Lustig 23', Griffiths 26', Roberts 29'

CELTIC: Gordon - Lustig, Sviatchenko, Tierney (60' Ajer) - Roberts, Brown, McGregor, Armstrong, Forrest (63' Izaguirre) - Dembele (76' Nadir Çiftçi), Griffiths

Źródło: celticfc.net