LENNY JEST WIELKI! RANGERSI OGRANI NA CELTIC PARK!

Autor: Mick Wachowski | 04.05.2010; 22:47

Neil Lennon pokazał dziś wszystkim niedowiarkom, że jak najbardziej zasłużył na posadę menedżera naszego klubu. Celtic w końcu, po dwóch latach przerwy, wygrał derbowy mecz z Rangersami przed własną publicznością, poddając pod wątpliwość to, kto jest naprawdę najlepszym klubem w Szkocji.

Neil Lennon zaskoczył wszystkich zestawieniem defensywy, w której zabrakło miejsca dla najlepszego piłkarza minionego miesiąca, Josha Thompsona. Po ogłoszeniu składu wielu kibiców zaczęło obawiać się licznych błędów obrony The Bhoys. Jak się okazało obawy te były po części uzasadnione.

Wszystko zaczęło na szczęście po myśli Celticu, który już w 8. minucie za sprawą Lee Naylora objął prowadzenie. Piłka po uderzeniu Anglika z rzutu wolnego odbiła się od nóg Davida Weira, zupełnie myląc Neila Alexandra.

Mimo zdobycia bramki stroną przeważającą w kolejnych minutach pierwszej połowy byli The Bhoys. Sfrustrowani przyjezdni z Ibrox, którzy nie potrafili przedostać się pod pole karne Celticu, zaczęli grać coraz ostrzej. Posypały się kartki, które otrzymali Thompson oraz McCulloch. Za swoje niesportowe zachowanie ukarani zostać powinni także Weir i Naismith, czego nie uczynił niestety arbiter derbów, Callum Murray.

Swój pierwszy strzał na bramkę Rangersi oddali w 43. minucie i od razu wpakowali piłkę do siatki Boruca. Na listę strzelców wpisał się wówczas Kenny Miller. Odpowiedź naszego klubu była jednak natychmiastowa. Jeszcze przed przerwą po błędzie defensywy i bramkarza do bramki trafił Marc-Antoine Fortune.

Spotkanie stało się bardziej wyrównane po zmianie stron, kiedy coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić Rangersi. Od 53. minuty między słupkami bramki Celticu stał Łukasz Załuska, który zastąpił Artura Boruca. Holy Goalie doznał złamania jednego z palców u ręki. Były bramkarz Dundee United nie puścił na szczęście żadnej bramki, choć znakomitą okazję do ponownego wyrównania miał Miller. Były napastnik naszego klubu uderzył jednak obok słupka. Po drugiej stronie boiska okazji na podwyższenie na 3:1 nie wykorzystał natomiast Scott Brown, który z bliskiej odległości nie zdołał skierować piłki do siatki.

Szczęście było dziś po stronie The Bhoys. W ostatnich minutach meczu jeden z ataków Rangersów mógł przynieść wyrównującą bramkę. Uderzenie Millera zatrzymało się jednak na słupku, a wcześniej świetną poradą popisał się Załuska. Arbiter nie dostrzegł także ręki Edsona Braafheida, za co mógł podyktować jedenastkę.

Szczęście w trzech ostatnich derbach wyraźnie sprzyjało piłkarzom z Ibrox. Dobrze, że chociaż raz było po stronie Celticu. The Bhoys z podniesionym czołem mogą pożegnać się z kibicami na Parkhead. Może i nie zdobyliśmy w bieżącym sezonie żadnego trofeum, ale za to przez kilka najbliższych miesięcy to kibice z biało-zielonej części Glasgow będą z dumą prezentować barwy naszego kochanego klubu.

Celtic wygrywa derby!

CELTIC   2
Naylor 8, Fortune 45

RANGERS  1
Miller 43

CELTIC (4-4-2) Boruc (Zaluska 54); Hinkel, Wilson, O’Dea, Naylor (Braafheid 78); McGeady, Brown, NGuemo, Kamara; Keane, Fortune (Samaras 73)
Subs not used: Thompson, Crosas, Ki, Rasmussen

RANGERS (4-4-2) McGregor (Alexander 4); Weir, Davis Whittaker, Smith; Edu, McCulloch, Thomson, Naismith; Lafferty (Novo 77), Miller

salamander  |  06.05.2010; 23:59
Mistrzami moze sa, ale dni mistrzow już sa policzone o ile sie wydaje, niema inwestora = niema klubu.
MUCHA  |  06.05.2010; 13:01
Papryka, kibicuje Celticowi od 2000 roku, od kiedy przyszedł O'Neil. Jesteś aż tak tępy żeby twierdzić, że po 10 latach kibicowania, jeden wynik zmienił moje poglądy? Gratuluje
Papryka  |  06.05.2010; 10:03
ironia?proszę cię...wspominam o tym bo to przez takich jak ty reputaja kibicow The Bhoys jest taka jaka jest...
salamander  |  06.05.2010; 00:13
Czytalem wypowiedzi dannego_rfc i emo-28 lat a glupi jak to fan rangersow- i to co ten oszolom danny pisze to chyba tylko po to, zeby zaimponowac idotom w Polsce jaki to on nie jest ''cool'' i czego to on nie robi, a tak naprawde to jakby jakas zdyma w miescie byla p OFD to zaraz by ich policja zgarnela i na 48 zamknela. Szkoda,z e to mnie nie spotkales na tym moscie nad Clydem bo bys plywal ze swoimi kolezkami albo byl zgadka dla chirurga. Jak to czytasz to bardzo dobrze. A i nie jestem fanem zadnej druzyny z Glasgow, ale z dwojga wole mimi wszystko Celtic.
MUCHA  |  05.05.2010; 20:41
Papryczko kochana. To była ironia, a Ty pod każdym moim komentarzem to wspominasz:) Nie wiem jaki masz w tym cel, ale wisi mi to. Pisz dalej
omodok29  |  05.05.2010; 17:22
Witam!
wracam do meczu

pierwsz polowa doskonala,na prawde dawno nie widzialem OFD w takim tempie.
W tej polowie bylismy lepsi.Druga polowa to niestety nasza porazka,sedzia dopomogl nam zaiste duzo abysmy tego nie przegrali.Na Samarasa to ja nie moge patrzec ,ten koles niech opusci Celtic jak najszybciej albo kudly ogoli bo on moze nie widzi co odpierdal.??
Mysle,ze jak bedziemy grali w nastepnym sezonie jak w pierwszej polowie tego meczu to moze sie ciekawie zapowiadac rywalizacja miedzy nami i hunami.

Hail,hail
paki  |  05.05.2010; 16:02
Szkoda, że był to najprawdopodobniej ostatni mecz Boruca w barwach Celticu. Boruc to żywa legenda klubu.
7even  |  05.05.2010; 15:53
Szkoda mi tylko ARTURA BORUCA, który musi teraz pauzować do końca sezonu. Cóż, poświęcił się maksymalnie no i zapłacił za to, ale jest wielki. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. A co do wczorajszej gry, to aż miło się patrzyło, na to co nasi piłkarze pokazywali. Kawał dobrej, składnej gry. Widać, że Lennon poustawiał ich tak jak trzeba. Widać także sporą poprawę. Niech zostanie ten Celtic na stałe, który wczoraj widzieliśmy!!
Papryka  |  05.05.2010; 15:07
szperając po stronie hunów można się dowiedzieć, że Whittaker jest pusty...:D
paki  |  05.05.2010; 15:03
A ja mam ich gdzieś. Wynik mówi sam za siebie. Zwycięzcą meczu jest ten zespół który umieści piłkę więcej razy w bramce przeciwnika. Tak więc mówienie, że ktoś prawie strzelił nie ma kompletnego sensu bo po prostu strzał był nie celny. Wygraliśmy mecz ponieważ na obecną chwilę jesteśmy lepsi.
Papryka  |  05.05.2010; 15:03
mucha, nie udzielaj sie bo jescze kilkanascie dni temu mowiles, iz jak CELTIC nie wygra z kims tam 3:0 to konczy z "kibicowaniem"
Matias  |  05.05.2010; 14:21
W styczniu huny wytykały Celtikowi brak skuteczności, a teraz oni maja wielkie pretensje. Ile sytuacji stworzyli w pierwszej połowie? Jedną wykorzystaną. A w drugiej to nieuznany karny oraz JEDNA wyśmienita okazja. Może mieli jeszcze jakąś jak przez moment nie oglądałem, bo link mi się zawiesił, ale my też w drugiej połowie mieliśmy jedną dobrą okazją. Chodzi mi o tą główkę Browna.

Chodziło mi tu o tych kibiców co przyznali nam lepszą grę w pierwszej połowie. No bo niektórzy z RP uważają, że ZDOMINOWALI CAŁY MECZ! Szkoda, że jeszcze nie domagają się wyniku 10-2 dla RFC.
Matias  |  05.05.2010; 14:04
Nie zgodzę się z niektórymi kibicami. Rangersi też zasłużyli na zwycięstwo. Ale przypomnijmy sobie ostatnie OFD na Parkhead na początku stycznia. Czy RFC zasłużyli na remis? Na pewno nie! Ale po meczu pisali na RP i szkocja.goal, że dobrze wykonywali obronne założenia taktyczne. Więc my możemy teraz mówic to samo z tym, że o drugiej połowie. Choć prawdę mówiąc w obronie nie zagraliśmy super. Mieliśmy szczęście, że nie strzelili drugiego gola. Bo w pierwszej my bylśmy lepsi :)
salamander  |  05.05.2010; 11:15
Cos o polskich kibicach rangersow:
pewnego dnia przylecial grupa polskich pracownokow na magazyn do pracy, w pracy okazalo sie, ze wiekszosc supervisorow i managerow jest kibicami rangersow, wiec kilku Polakow - wczesniej nic nie wiedzacy o istnieniu takiego klubu jak Glasgow rangers - postanowili na sile utozsamic sie z tym klubem, zeby miec lepiej u szkockich przelozonych. Zaczeli zatem wyzywac klub Celticu jak i polskich graczy obecnie tam grajacych, nienawisc tak sie potegowala, ze to z biegiem czasu przerodzilo sie w obsesje i fanatyzm. Pokazywali szkockim przelozonym jakie to banery przygotowywali na OFD, ktorych szkoci by takich nie przygotowali ze wzgledu na konsekwencje, ale zeby miec lepiej to trzeba lizac kakaowe oczka niebieskim managerom. Czasami Szkoci pytali mnie, czego oni sa tacy zawistni i nienawidza Polakow grajacych w Celtic-u, tak jakby im cos zrobili w przeszlosci. Czasami Szkoccy managerowie dla smiechu podpuszczali ich do rzeczy, ktorych sami nie odwazyli by sie zrobic, a naiwni polscy ''kibice rangersow'' to z zachwytem wykonywali. Z uplywem czasu zauwazylem, ze w chodzenie w kiszke stolcowa managerom zrobila sie dla nich nudne i za plecami podsmiewali sie tych niby wiernych ''fanow'' , ktorzy stali sie posmiewiskiem w tym magazynie.
Qrek  |  05.05.2010; 11:08
Boruc sobie palce złamał :/
Tanci  |  05.05.2010; 10:58
Syczol dzięki za brameczki ;)
Tanci  |  05.05.2010; 10:57
Fortune kanał z główki xD w 2 połowie troche nas przycisneli ale z odrobiną szczęścia udało sie zgarnąć cenne dla Lennona 3 pkt ;)
Maciek_  |  05.05.2010; 10:46
Hail Hail!
Taak, no nareszcie Glasgow jest nasze! No i trzeba powiedzieć, że mecz naprawdę świetny, szczególnie 1. połowa! Na pewno na to zwycięstwo zasłużyliśmy i w końcu je dostaliśmy! Brawo dla piłkarzy, brawo dla Lenny'ego... I teraz z niecierpliwością można tylko oczekiwać jaka będzie decyzja zarządu co do przyszłości Neila Lennona w tym klubie!