Autor: Mick Wachowski | 23.07.2016; 18:33

W sobotę na Parkhead w ramach turnieju International Champions Cup Celtic mierzył się z mistrzem Anglii - Leicester City. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze Claudio Ranieriego.

Gospodarze przystępowali do tego starcia w niemal optymalnym składzie. Dla Celtów sparing ten był bowiem ostatnim sprawdzianem przed meczem III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów z Astaną. Nieco eksperymentów oglądano natomiast w składzie Lisów. Zagrały jednak także pierwszoplanowe postacie, takie jak Mendy, Drinkwater czy Mahrez.

Anglicy byli częściej przy piłce, ale doszli w pierwszej odsłonie do dwóch dobrych sytuacji. Strzał Mahreza poszybował tuż obok słupka, z kolei uderzenie Chilwella była za słabe, by zaskoczyć Craiga Gordona. Jeśli chodzi o Celtów, do dobrej sytuacji w polu karnym doszedł Moussa Dembele. Jeszcze bliżej strzelenia gola był natomiast po rzucie wolnym Leigh Griffiths. Król strzelców ligi szkockiej uderzył precyzyjnie przy słupku słupka, a efektowną paradą popisał się Zieler.

Wynik na Celtic Park otwarty został ostatecznie tuż po przerwie. Efektownym uderzeniem popisał się wówczas Riyad Mahrez. Czołowy piłkarz Leicester City wbiegł w pole karne, oszukał dwóch obrońców rywali i posłał idealny strzał przy długim słupku.

Odpowiedź gospodarzy nadeszła jednak w 59. minucie. Wyzwanie Mahrezowi rzucił wtedy młody obrońca - Eoghan O'Connell, zdobywając równie efektownego gola. 20-latek oddał mocny strzał z przeszło dwudziestu metrów. Piłka nabrała korzystnej rotacji i po odbiciu się od słupka wpadła do siatki.

W decydujących fragmentach meczu oba zespoły postawiły już na głębokich rezerwowych. Kibice w Glasgow nie oglądali już żadnego gola, dlatego o zwycięstwie zadecydował konkurs jedenastek. W nim skuteczniejsi byli piłkarze Leicester. Jedynego karnego zmarnował w szóstej serii James Forrest.

Za sprawą remisu po 90 minutach Celtic zdobył w tabeli turnieju jeden punkt. Przypominamy, że mecze International Champions Cup (w dniach 22 lipca - 13 sierpnia) można oglądać na żywo w kanałach Eleven i Eleven Sports oraz w serwisie internetowym elevensports.pl.

CELTIC FC - LEICESTER CITY 1:1, karne: 5:6
59' O'Connell - 47' Mahrez

CELTIC: Gordon (62' Fasan) - Janko, Lustig (46' Ambrose), O’Connell - Roberts (62' Forrest), Armstrong (75' Allan), McGregor (62' Johansen), Brown (75' Rogic), Izaguirre, Griffiths (75' Christie), Dembele (62' Ciftci).

LEICESTER: Zieler (46' Schmeichel) -Amartey, Hernandez (61' Okazaki), Morgan (60' Wasilewski), Chilwell, Mahrez (71' Fuchs), Mendy (46' Simpson), Drinkwater, Albrighton (46' Musa), Ulloa (63' Huth), Gray (46' Schlupp).

Źródło: inf. własna