Autor: Jacek Zapiór | 31.12.2016; 15:24

Celtowie wygrali kolejne w sezonie Old Firm Derby pokonując The Gers 2:1 i potwierdzili swoją dominację zarówno w Glasgow jak i Scottish Premiership.

Pojedynek na Ibrox nieco lepiej rozpoczęli gospodarze. To oni stwarzali większe zagrożenie pod bramką The Bhoys. W 12. minucie wynik otworzył Kenny Miller, nie dając szans na skuteczna interwencje Gordonowi.

Od tego momentu inicjatywę przejęli przyjezdni. Kilkanaście minut po straconym golu blisko wyrównania był Scott Sinclair, lecz jego strzał zatrzymał się na słupku. To co nie udało się anglikowi, dokonał niezawodny w sezonie Moussa Dembele. Francuz wykorzystał dokładne zagranie z rzutu rożnego i mocnym strzałem trafił do siatki.

Po zmianie stron, zdecydowanie przeważali podopieczni Brendana Rodgersa. Celtowie za wszelką cenę chcieli wywieść z gorącego terenu komplet oczek, a kolejny krok w tym kierunku zrobili w 70. minucie, kiedy to swoich kolegów na prowadzenie wyprowadził Scott Sinclair.

W końcówce okazje do wyrównania mieli także Rangersi, lecz ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. The Hoops zakończyli ten rok najlepiej jak mogli i z optymizmem mogą patrzeć w przyszłość.

RANGERS - CELTIC 1:2