Autor: Mick Wachowski | 07.08.2016; 14:37

Podczas gdy swoje mecze zremisowali Aberdeen i Rangers, Celtic zainkasował trzy punkty, pokonując na Tynecastle Hearts 2:1. Zwycięską bramkę zdobył zakontraktowany w niedzielę rano Scott Sinclair.

Rywalizacja The Bhoys z The Jumbos od wielu lat gwarantuje ogromne emocje. Nie inaczej było tym razem w stolicy Szkocji. Pierwsza połowa meczu stała na wyjątkowo wysokim poziomie. Oba zespoły zagrały ofensywnie, dochodząc do licznych sytuacji strzeleckich.

Spotkanie zaczęło się od odważnych ataków Hearts, ale to Celtowie objęli już w ósmej minucie prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się wtedy James Forrest, który popisał się efektownym strzałem sprzed linii pola karnego. Odpowiedź Hearts mogła nadejść po strzale Tony'ego Watta, ale były napastnik Celticu fatalnie spudłował, z bliskiej odległości uderzając głową obok słupka. Gra przenosiła się szybko z jednej na drugą połowę boiska. Wystarczy wspomnieć o sytuacji Leigh Griffithsa, który chciał przelobować bramkarza.

Niestety, do poziomu tego widowiska nie dostosował się arbiter, który popełnił wyraźny błąd. W 35. minucie piłkarze Hearts otrzymali rzut karny, mimo że Kieran Tierney w żaden sposób nie faulował zawodnika rywali. Za sprawą jedenastki do wyrównania doprowadził Jamie Walker.

Druga odsłona meczu nie stała już na tak wysokim poziomie jak pierwsza. Nie oznacza to jednak, że brakowało w niej emocji. Stroną przeważającą był Celtic, który przesądził o losach meczu za sprawą zakontraktowanego rano Scotta Sinclaira. Anglik dopadł do piłki dogranej w pole karne przez Griffithsa i strzałem z pierwszej piłki pokonał Hamiltona.

Sinclair to nie jedyny debiutant w składzie Celticu. Warto pochwalić też Kolo Toure, który okazał się ostoją defensywy. Solidnie między słupkami spisywał się poza tym Craig Gordon, który w końcówce spotkania wybronił groźne uderzenie Cowie'ego.

Celtic nie przegrał ligowej inauguracji od 1997. Satysfakcja po niedzieli jest tym większa, że punkty zgubili główni rywale w walce o tytuł - Aberdeen i Rangers.

HEARTS - CELTIC 1:2