Autor: Mick Wachowski | 27.07.2016; 14:53

Piłkarze Celticu w dobrych nastrojach wróci do Glasgow. Pierwszy mecz III rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Astaną zakończył się remisem 1:1.

Celtowie przystępowali do tego starcia z pewnymi obawami. Dotyczyły one długiej podróży, niekorzystnych warunków atmosferycznych, sztucznej murawy i  problemów kadrowych. Na środku defensywy zagrał z konieczności Efe Ambrose i niewiele brakowało, a sprokurowałby gola. Nigeryjczyk minął się w 18. minucie z piłką, lecz tej do siatki nie zdołał skierować napastnik Astany. Gospodarze dopięli jednak swego już chwilę później. Wówczas, po rzucie rożnym, Juri Logvinenko urwał się spod krycia obrońców i strzałem głową uprzedził Craiga Gordona.

Gra Celticu w pierwszej połowie pozostawiała wiele do życzenia. Na uwagę zasługuje jednie niecelny strzał Leigh Griffithsa. Przy jednej z okazji napastnik The Bhoys był przewracany w polu karnym, ale włoski sędzia nie zdecydował się podyktować karnego.

Cetic mógł mówić poza tym o sporym szczęściu, gdyż po zmianie stron Nurgalijev uderzał w poprzeczkę. Remis przyjezdnym uratował ostatecznie w 78. minucie duet Jason Roberts - Griffiths. Młody skrzydłowy poradził sobie z defensorami rywali i posłał idealną piłkę na nogę napastnika. Celtowie mogli w końcówce pójść za ciosem i zdobyć drugiego gola, ale strzał Robertsa okazał się niecelny.

Bramkowy remis to bardzo dobra wiadomość przed rewanżem w Glasgow. Tym bardziej, że Celtowie przystąpią do niego wzmocnieni obecnością Kolo Toure. Brendan Rodgers potwierdził już, że Iworyjczyk zagra w drugim spotkaniu.

ASTANA - CELTIC 1:1
19' Logvinienko - 78' Griffiths

Gordon - Lustig, Ambrose, O´Connell, Tierney – Roberts, McGregor (77' Rogić), Brown, Armstrong (72' Forrest) - Dembele (63' Bitton), Griffiths

Źródło: inf. własna