Autor: Redakcja | 01.03.2017; 23:30

Jednostronny przebieg miał środowy mecz Premiership na Tulloch Caledonian Stadium. Celtic rozbił Inverness 4:0, a dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Moussa Dembele.

Gospodarze trzymali się w tym meczu stosunkowo długo. Ich bramkarz skapitulował ostatecznie w 43. minucie, kiedy precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Scott Sinclair. Później worek z bramkami otworzył się na dobre.

Kluczowa dla losów całego spotkania była bez wątpienia sytuacja z 46. minuty. Golkiper Inverness, Fon Williams popełnił katastrofalny błąd i skiksował przy wybiciu piłki. Tę przechwycił czujny Moussa Dembele, pakując ją do pustej siatki.

Francuski napastnik zdobył ostatecznie dwa gole, w 73. minucie ustalając wynik na 4:0. Wcześniej na listę strzelców wpisał się jeszcze Stuart Armstrong, który popisał się efektownym uderzeniem z rzutu wolnego.

Celtic potrzebuje już tylko dziesięciu punktów, by zapewnić sobie zdobycie mistrzostwa. Możliwe jednak, że The Bhoys będą świętować wcześniej. Konieczna jest do tego wpadka Aberdeen.

INVERNESS - CELTIC 0:4