Autor: Mick Wachowski | 30.01.2018; 22:55

Trzy gole zdobyte w pierwszych dwóch kwadransach wystarczyły do tego, by Celtic pokonał we wtorkowy wieczór Heart of Midlothian. Obecnie piłkarze Brendana Rodgersa mają czternaście punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli.

Kluczem do wygranej była znakomita pierwsza odsłona. Celtowie zupełnie zdominowali rywala z Edynburga, a swój popis strzelecki rozpoczęli już w 3. minucie, gdy po rajdzie do siatki trafił Odsonne Edouard.

Sytuacji, jakich w pierwszej odsłonie miał Celtic, było zresztą bez liku. Szczególnie aktywy był Moussa Dembele. Co prawda przegrał najpierw pojedynek z bramkarzem rywali, ale później asystował przy trafieniu Boyaty. Sam, w 36. minucie, strzelił gola na 3:0.

Piłkarzy Hearts stać był tego wieczora tylko na jedno trafienie. Do siatki trafił z dystansu Lafferty.

Warto chyba odnotować, że w meczu tym zadebiutował pozyskany z Chelsea Charly Musonda. 21-latek popisał się efektownym zagraniem piętką i niewiele brakowało, a po jego akcji Celtic zdobyłby gola na 4:1.

CELTIC (3-4-2-1) De Vries; Boyata, Simunovic, Ajer; Forrest (Musonda 62), Kouassi, Brown, Tierney; Ntcham, Eduoard (McGregor 84); Dembele (Sinclair 70)

CELTIC - HEARTS 3:1
Edouard 3', Boyata 25', Dembele 36' - Lafferty 67'

Źródło: inf. własna

komentarze (5)

adam  |  31.01.2018; 20:50
Jest co raz lepiej ale faktycznie dopiero mecz z Zenitem pokarze na czym stoimy.
Celtic2003  |  30.01.2018; 23:50
Za Kouassiego i jego formę trzeba trzymać kciuki, z uwagi na to, że może nam za nieco ponad 2 tygodnie zatrzymać Zenit, ze względu na to, że jako jedyny (chyba) miał okazję się z nimi mierzyć grając w Krasnodarze, przed przejściem na Parkhead...
Celtic2003  |  30.01.2018; 23:42
Oglądając dzisiejszy mecz można zauważyć, że Dembele, Brown, Ntham i Tierney zrobili nam robotę;) Wynik dobry, gra też całkiem niezła, ponieważ znów zdominowaliśmy przeciwnika. Hearts miało jednak swoje szanse i jedną z nich nawet udało im się wykorzystać. W kontekście nadchodzącej potyczki w LE zwrócić powinniśmy uwagę jednak głównie na obronie, gdyż nie wydaje mi się, aby Jozo i Boyata stanowili niepokonany duet:-/ Dziś mieliśmy piłkę przy nodze i graliśmy głównie na połowie przeciwnika, jednak z Zenitem będzie najprawdopodobniej zupełnie odwrotnie i takie akcje jak ta Hearts w drugiej połowie mogą kończyć się golem (w tej akcji akurat Boyata dobrym ustawieniem przerwał dynamiczną kontrę). Trzeba jednak przyznać, że chyba jeszcze długo będziemy usieli poczekać na taki duet jak Virgil i Denayer... Ajer nie grał najgorzej, ale z ruskimi może nie być tak różowo, dlatego trzeba skupić się na formacji defensywnej przed lutową potyczką w Lidze Europy. Oby Brendan dał radę ich poukładać, odpowiednio zmotywować i wycisnąć z nich 120%, bo kluczem do 1/8 będzie wg mnie żelazną obrona. Ofensywa wygląda całkiem nieźle, stąd myślę, że jeżeli The Bhoys będą grać uważnie i twardo w obronie, to w końcu coś z przodu nam wejdzie;) Po pierwszym meczu u nas powinniśmy wiedzieć już więcej.

P.S. Debiutant na plus!
Gareth  |  30.01.2018; 23:36
Nie wiem jak wam Celtowie, ale mi w tym meczu zaimponował bardzo Eboue Kouassi, mimo tego iż to tylko zespół z ligi szkockiej. Mam nadzieje że nasi wracają na właściwe tory.