Autor: Mick Wachowski | 08.08.2017; 22:58

Celtic nie dał żadnych szans Kilmarnock, wygrywając w Pucharze Ligi 5:0. Okrasą meczu był fantastyczny gol z dystansu Kierana Tierneya.

Losy tej rywalizacji rozstrzygnięte zostały już w pierwszej odsłonie, gdy Celtowie zdobyli trzy gole. Wynik otworzył po rzucie karnym Leigh Griffiths, który kwadrans później cieszył się już z drugiego trafienia.

W międzyczasie na listę strzelców wpisał się też 18-letni defensor, Anthony Ralston, który jest powoli wprowadzany do gry w pierwszym zespole.

Mecz ten zapamiętamy bez wątpienia za wydarzenie z 66. minuty. Kieran Tierney oddał wówczas fenomelany strzał z dystansu i trafił w samo okienko bramki Kilmarnock. Dzieła zniszczenia dopełnił w 71. minucie Stuart Armstrong, ustalając wynik na 5:0.

CELTIC - KILMARNOCK 5:0