Autor: Redakcja | 06.07.2016; 21:35

Celtic sięgnął po drugie zwycięstwo podczas zgrupowania w Słowenii, pokonując 2:1 Olimpiję Ljubljanę. Obie bramki dla The Bhoys zdobył Leigh Griffiths.

Mecz z aktualnym mistrzem Słowenii był najważniejszym z dotychczasowych sparingów Celticu. Z tego też względu Brendan Rodgers posłał do gry możliwie najmocniejszy skład. W ataku u boku Griffithsa zagrał pozyskany w ubiegłym tygodniu Moussa Dembele. Wspomniany zawodnik miał swoje sytuacje, ale to nie on był najjaśniejszą postacią tego widowiska. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się bowiem Griffiths. Celtowie byli w tym meczu stroną dominującą, a gospodarzy stać było tylko na kontaktowe trafienie.

Jak czytamy na oficjalnej stronie klubu, Brendan Rodgers ma po tym meczu sporo pozytywów. Grze Celtów widać było bowiem wigor, szybkość i pomysł. Mistrzowie Szkocji dobrze weszli w ten mecz i już w pierwszym kwadransie - za sprawą Griffithsa - mieli swoje sytuacje strzeleckie.

Bramkarz gospodarzy - Seliga, był w tym meczu niezwykle zapracowany. Ostatecznie skapitulował w 27. minucie, gdy idealnym podaniem Griffithsa obsłużył Janko. Słoweńcy nie mieli w pierwszej połowie wiele do zaoferowania w ofensywie. Jakub Novak uderzył wprost w Craiga Gordona, a Denis Kilnar posłał piłkę z woleja nad poprzeczką.

Wspomniany Dembele był bardzo aktywny i miał przynajmniej trzy dogodne sytuacje do zdobycia gola. To jednak nie on, a Griffiths po dograniu Johansena podwyższył w 56. minucie wynik na 2:0. Odpowiedź Olimpiji nadeszła już po chwili, gdy kontaktową bramkę strzelił Zajc.

Oba zespoły miały w końcówce swoje sytuacje strzeleckie. Niewiele brakowało, a do wyrównania doprowadziłby Novak. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że więcej okazji mieli Celtowie. Jedną z nich zaprzepaścił Ryan Christie.

Piłkarzem meczu wybrano zgodnie z oczekiwaniami Griffithsa. Z bardzo dobrej strony pokazywał się ponadto grają na skrzydle Liam Henderson, a ostoją drugiej linii był kapitan - Scott Brown.

OLIMPIJA - CELTIC 1:2