Autor: Mick Wachowski | 05.11.2016; 18:04

Dobra passa Celticu w rozgrywkach ligowych trwa nadal. Drużyna Brendana Rodgersa odniosła w sobotę szóstą wygraną z rzędu, ogrywając 3:0 Inverness.

Pierwsza połowa nie wskazywała wcale na to, że mecz zakończy się takim wynikiem. Celtowie mieli wyraźną przewagę, ale nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza. Fon Williams popisał się kapitalną interwencją, gdy na jego bramkę uderzał z woleja Leigh Griffiths.

Warto odnotować, że już na początku spotkania boisko upuścić musiał poturbowany przez rywala Mikael Lustig. Miejsce Szweda zajął na placu gry Emilio Izaguirre.

Wynik na Parkhead został otwarty dopiero po zmianie stron. W 47. minucie po precyzyjnym podaniu Griffithsa sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Scott Sinclair.

Celtic grał w tym meczu dwójką napastników i to właśnie ich akcja przyniosła w 63. minucie drugiego gola. Fon Williams poradził sobie ze strzałem Dembele, ale wybił piłkę wprost pod nogi Griffithsa, który podwyższył wynik na 2:0.

Ostatecznie Inverness straciło w Glasgow trzy bramki. W 83. minucie, po dograniu Armstronga, na listę strzelców wpisał się Tom Rogić.

CELTIC - INVERNESS 3:0