Autor: Redakcja | 18.02.2017; 18:25

Celtic jest nadal niepokonany w kraju. Drużyna Brendana Rodgersa szlifuje rekord, tym razem, w sobotnie popołudnie, ogrywając 2:0 Motherwell. Była to jej dwudziesta ligowa wygrana z rzędu.

Kibice w Szkocji zastanawiali się czy Moussa Demeble jest w stanie zaliczyć trzeciego z rzędu hat-tricka. Tym razem się to mu nie udało, choć otworzył on wynik w tym spotkaniu, skutecznie wykorzystując rzut karny.

Celtowie wygrali ostatecznie 2:0, a kropkę nad "i" postawił pod koniec pierwszej połowy James Forrest. Szkot popisał się indywidualną akcją i po wbiegnięciu w pole karne płaskim strzałem po ziemi pokonał bramkarza The Well.

Patrząc na przebieg meczu, gospodarze zasłużyli na bardziej okazałą wygraną. Brakowało im jednak skuteczności. Na początku meczu doskonałą sytuację zaprzepaścił Liam Hendersen, a po przerwie z bliska spudłował Scott Sinclair. Goście z Motherwell mieli w tym meczu w zasadzie jedną klarowną sytuację, ale ze strzałem Moulta poradził sobie Craig Gordon.

CELTIC - MOTHERWELL 2:0