Autor: Mick Wachowski | 30.07.2016; 21:02

Sobotni mecz Celticu w ramach International Champions Cup na Aviva Stadium w Dublinie zakończył się zwycięstwem Barcelony (3:1). Kolejny raz głośno jest o Efe Ambrose, który zaliczył niemałą wpadkę, pakując piłkę do własnej siatki.

Drużyna Luisa Enrique przystępowała do tego meczu w dość eksperymentalnym składzie. Miała jednak czym atakować, gdyż od pierwszej minuty zagrali Luis Suarez i Leo Messi. Jeśli chodzi o Celtic, Brendan Rodgers postawił na swoją optymalną jedenastkę. Zabrakło jedynie kontuzjowanych obrońców oraz Kolo Toure, który swoją szansę dostanie dopiero w starciu z Astaną.

Początek spotkania należał do Celticu, którego akcje napędzał Patrick Roberts. Irlandczyk oddał po indywidualnej akcji mocny strzał, po którym piłka poszybowała tuż obok słupka.

Jeszcze ładniejszą akcję stworzyła jednak Barcelona, która w 11. minucie znalazła się na prowadzeniu. Stało się tak za sprawą Ardy Turana. Turek dopadł do idealnego dogrania Vidala i posłał efektowny strzał w samo okienko bramki Craiga Gordona.

W pierwszej odsłonie padły jeszcze dwa inne, kuriozalne gole. W 29. minucie fatalny błąd popełnił Martinez, który za bardzo wypuścił sobie piłkę na piątym metrze. Dopadł do niej Leigh Griffiths, strzelając do pustej siatki.

"Wyczyn" defensora Barcy przebił jednak Efe Ambrose. Nigeryjczyk zaledwie dwie minuty później przeciął dośrodkowanie rywala, nie będąc pod presją kierując piłkę do własnej siatki.

Barca schodziła ostatecznie na przerwę prowadząc 3:1. Szybką kontrę Dumy Katalonii na gola zamienił w 39. minucie Munir El Haddani. Asystą przy tym trafieniu popisał się Luis Suarez, który posłał podanie pod nogami Ambrose.

Po zmianie stron oba zespoły wprowadziły już na plac gry licznych rezerwowych. Mająca korzystny wynik Barca nie forsowała tempa, a więcej z gry mieli piłkarze Celticu. Nie potrafili znaleźć jednak sposobu na defensywę rywala, dlatego wynik w Dublinie nie uległ już zmianie.

BARCELONA - CELTIC 3:1
Turan 11', Ambrose (sam.) 31', Munir 39' - 1:1 Griffiths 29'

BARCELONA: Masip (76' Martinez) - Vidal, Mathieu (61' Marlon), Martinez, Camara (77' Nili) - Denis Suarez (66' Alfaro), Arda Turan (61' Carbonelli), Roberto (66' Alena) - Munir (77' Gumbau), Luis Suarez (61' Mujica), Messi (46' Samper).

CELTIC: Gordon (46' Fasan) - Janko (46' Ralston), Ambrose (64' McCart), O’Connell (46' Ajer), Izaguirre (78' Fisher) -Brown (46' Allan), Bitton (46' Rogić), McGregor (46' Armstrong); Roberts (46' Ciftci) -Griffiths (46' Dembele), Forrest (63'  Christie).

Przypominamy, że mecze International Champions Cup (w dniach 22 lipca - 13 sierpnia) można oglądać na żywo w kanałach Eleven i Eleven Sports oraz w serwisie internetowym elevensports.pl.

Źródło: inf. własna