Autor: Mick Wachowski | 22.08.2017; 16:56

Po wygranej 5:0 piłkarzom Celticu mogło się wydawać, że są już bogami futbolu. Rewanż w Astanie pokazał jednak, że to nieprawda. Gospodarze wygrali honorowo 4:3, a drużyna Rodgersa ma o czym myśleć przed fazą grupową Ligi Mistrzów.

Można się zastanawiać, co stało się z Celtami w przerwie tego spotkania. Pierwsza połowa była solidna. To goście prowadzili grę i mogli mówić o sporym pechu, gdyż piłkę do własnej siatki skierował Kristoffer Ajer. Gdy w 33. minucie wyrównał Scott Sinclair, wydawało się, że z Astany zupełnie zeszło powietrze.

To, co stało się po przerwie jest jednak niezrozumiałe. Celtowie zaczęli tracić gola za golem i na tablicy z wynikiem było już 4:1 dla ekipy z Kazachstanu. Niemiłosierne błędy popełniała defensywa, a także niektórzy pomocnicy (jak Scott Brown). Jednego z goli zawalił też Craig Gordon, ale akurat do niego większych pretensji mieć nie można. Zwłaszcza, że przy kilku innych sytuacjach ratował naszą drużynę.

Celtic przegrał ostatecznie 3:4, gdyż w końcówce Kazachów dobili Ntcham i Griffiths. Nie zmienia to jednak faktu, że zespół Rodgersa ma o czym myśleć przed fazą grupową Ligi Mistrzów. Z taką grą na wyjazdach, o wyjście z grupy będzie bardzo trudno. Losowanie rywali w czwartek o 18:00.

ASTANA - CELTIC 4:3
Ajer (sam.) 26', Muzhikov 48', Twumasi 49',Wumasi 69' - Sinclair 33', Ntcham 80', Griffiths 90'

Źródło: inf. własna

komentarze (16)

mariusztipster  |  26.08.2017; 06:15
http://fixedmatchbusiness.blogspot.nl/ - dostępny na dziś kupon 550 kurs! ostatni ich kupon z kursem 697 grałem i trafiłem ! polecam bo naprawde trafiaja!
Gareth  |  22.08.2017; 20:04
Mam cichą nadzieje, że kupimy bramkarza pod koniec okienka. Co do gry defensywy to dałbym szansę Gamboi na prawej obronie, gdyż Lustig jest w słabej formie i większość meczów w których grał był po prostu słaby. Warto wspomnieć o Ntchamie który ostatnimi meczami, zasłużył na bycie w pierwszej 11 w miejsce Armstronga. Wracając do obsady środka obrony, jestem ciekaw czy Rivaldo Coetzee z miejsca zostanie partnerem Simunovicia.
misiek937  |  22.08.2017; 20:01
Komentatorzy nSport+ przy stanie 4-2 mówili, że gdyby Astana wykorzystała swoje sytuacje to byłoby 8-2 i mieliby awans. Czemu nie wspomnieli o okazji o sam na sam Sinclar'a z 1 połowy i pudle Griffiths'a po dośrodkowaniu Tierney'a? :P Swoją drogą chyba Celtic nie uznaje czegoś takiego jak spokojny awans do LM ;)
CelticBhoy96  |  22.08.2017; 19:57
No trudno, trzeba przyjąć ten wynik na klatę i czekać na powrót kontuzjowanych. We wrześniu wracają Boyata, Sviatchenko i Dembele o ile ich nie sprzedamy. W tym tygodniu jeszcze dojdzie Roberts.
1992cyrkiel  |  22.08.2017; 19:38
Pomimo tych błędów, oraz osłabienia zespołu należy podziękować naszym zawodnikom. Brakowało Dembele, Roberts'a, Sviatchenki Simunovicia i jakby nie patrzeć weterana Kolo Toure. Jakby nie patrzeć 3-4 podstawowych zawodników. Oczekujemy na jesień , a w najbliższy weekend sprawdzimy St. Jonhstone! :)

A tak nawiasem mówiąc, Rangers to jakieś przeklęte miejsce dla napadziorów, albo po prostu niekompetencja zarządu wraz z trenerem:

(Spotkania, bramki strzelone)

O'Halloran gra dla Rangers 28/3, Gra dla St. Jonhstone 3/4
Martyn Waghorn dla Rangers 32/7, Gra dla Ipswich Town 3/4
Joe Garner dla Rangers 31/7 , Gra dla Ipswich Town 4/3
Barry McKay dla Rangers 35/5, Nottingham Forest 4//2.

A to dopiero początek sezonu..
adam  |  22.08.2017; 19:36
W LM za takie rozluźnienie mogą drogo zapłacić ale dobrze,że się tak skończyło.
Aiden91  |  22.08.2017; 19:29
Bramkarz bramkarzem, ale obrona przez moment była wyłączona z gry totalnie.
CelticBhoy96  |  22.08.2017; 19:28
Spełnił się najgorszy scenariusz - Celtic się rozluźnił a Astana zaczęła ich tłamsić.
1992cyrkiel  |  22.08.2017; 19:18
Haha ! 4:3 !
Mick Wachowski  |  22.08.2017; 19:16
Nie mamy bramkarza na Ligę Mistrzów..
Gregoryan  |  22.08.2017; 19:10
A No zapomniałem dodać tylko, ze poza sinclairem, który zagrał ten mecz dobrze, to właśnie Ntcham mocne 9/10, nie wiem czy zanotował jakakolwiek stratę, mnóstwo udanych dryblingów, spokój w rozegraniu, dobre podania i teraz jeszcze brama
1992cyrkiel  |  22.08.2017; 19:09
4:2 !
Gregoryan  |  22.08.2017; 19:06
Jakby chłopy z astany byli bardziej skuteczni, rozstrzelaliby nas w ostatnich 10min bardziej niż my ich tydzień temu... Gordon tylko przy jednej bramie mógł lepiej się zachować, a tak to nic do powiedzenia
Gregoryan  |  22.08.2017; 19:03
Lewa strona totalna padaka, zawiódł tez Brown w kluczowym momencie, słabi mcgregor i forrest już na szczescie zmienieni, szkoda tylko ze zszedł sinclair, bo moim zdaniem to on w parze z rogiciem miałby szanse coś szarpnąć, griffiths mnie irytuje, bo właśnie w porównaniu z sinclairem z przodu, ten drugi zapitalal, walczył i sam robił sobie sytuacje, a leigh czeka tylko na pile i marnuje każda sytuacje
CelticBhoy96  |  22.08.2017; 18:58
Co oni odpierdalają!?
Gregoryan  |  22.08.2017; 18:39
Kuzwa ze to każdego roku musi być to samo, ze jak jednego meczu nie odwalą tak, żeby każdy zapamiętał na zawsze, to się sezon nie liczy...;p