Autor: Mick Wachowski | 18.11.2016; 20:20

Nie ma mocnych na Celtic w Szkocji. W piątkowy wieczór piłkarze Brendana Rodgersa pokonali 1:0 Kilmarnock. Ich przewaga nad drugim w tabeli Aberdeen wynosi obecnie aż trzynaście punktów.

Gospodarze nie zamierzali dać w tym meczu łatwo za wygraną i zaprezentowali się całkiem solidnie. Nie mieli jednak zbyt wiele do zaoferowania w ofensywie i to ataki gości były groźniejsze. Bramkarz Killie, MacDonald miał sporo pracy i musiał popisać się efektowną interwencją, gdy na jego bramkę uderzał James Forrest.

Jedyna bramka w tym meczu padła tuż przed przerwą. Do siatki po dograniu Moussy Dembele piłkę skierował z bliska Stuart Armstrong.

Celtowie mieli wyraźną przewagę także po przerwie, ale razili nieskutecznością. Dogodną okazję zmarnował McGregor, a piłka po uderzeniu Lustiga odbiła się od słupka.

Celtic ma po tej wygranej aż trzynaście oczek przewagi nad Aberdeen. Nikt w Szkocji nie ukrywa już tego, że zaciętej walki o tytuł oglądać raczej nie będziemy.

KILMARNOCK - CELTIC 0:1