EASTER NA EASTER ROAD

W Easter (ang. Wielkanoc) na Easter Road rozegrane zostanie najciekawsze spotkanie 32. kolejki Scottish Premier League. Drużyna Neila Lennona wybierze się na mecz z czwartym w tabeli Hibernianem.

The Bhoys będą chcieli z pewnością zrewanżować się za porażkę ze stycznia, kiedy pod wodzą Tony’ego Mowbraya przegrali z Hibs na Celtic Park 2:1. Przyjezdni z Edynburga – mimo że przez większą część meczu bronili się przed atakami Celticu – przeprowadzili w końcówce zabójczą kontrę i odnieśli niespodziewane zwycięstwo.

Przez długi czas wydawało się, że piłkarze Hibernianu włączą się do walki o drugie miejsce w tabeli. Zespół  Johna Hughesa nie wytrzymał jednak tempa klubów z Glasgow, a w ostatnich tygodniach dał się wyprzedzić także Dundee United. Spotkanie obu drużyn, rozegrane 31 marca, zakończyło się zwycięstwem popularnych The Terrors (4:2). Hibernian traci tym samym na chwilę obecną pięć punktów do trzeciego miejsca w tabeli.

Walczący o zaufanie zarządu i kibiców Neil Lennon zrobi z pewnością wszystko, by zmotywować swój zespół do jak najlepszej gry. Celtic ma już co prawda tylko i wyłącznie matematyczne szanse na dogonienie Rangersów, jednak to także od postawy w rozgrywkach ligowych zależeć będzie dalsza przyszłość byłego kapitana The Bhoys.

Z powodu kolejnego urazu, tym razem mięśnia udowego, w kadrze nie znajdzie się Jos Hooiveld. Niezdolni do gry w dalszym ciągu są jeszcze Diomansy Kamara, Glenn Loovens, Thomas Rogne, Niall McGinn, Koki Mizuno oraz Shaun Maloney. Ze sporymi problemami kadrowymi zmagają się także gospodarze. Na Easter Road nie zobaczymy m.in. Merouane’a Zemmamy, Kevina McBride’a, Paula Hanlona, Alana Gowa i Kevina McCanna.

HIBERNIAN - CELTIC

14:15/4.04.2010/Easter Road

Transmisja TV: Polsat Sport Extra

Skład według CP.com: Nie zamieszczamy z powodu konkursu.

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 03.04.2010; 16:49